Jednym z czynników wpływających na naszą aparycję i postrzeganie przez osoby z zewnątrz jest nasz wygląd osobisty i higiena. Dlatego tak dużą rolę odgrywają ubiór oraz kosmetyki, które stosujemy na co dzień. Odpowiedni wygląd potrafi mieć znaczący wpływ na to, co dzieje się w naszym życiu. Schludny wygląd jest jednym z wymogów pracowniczych w wielu firmach, dlatego też może to zadecydować o naszym losie podczas rozmowy kwalifikacyjnej i być czynnikiem, który przyczyni się do naszego zatrudnienia lub odrzucenia naszej aplikacji. Tym, co szczególnie przyciąga uwagę klientów, są perfumy.
Dobry zapach potrafi zrobić wrażenie nie tylko w życiu zawodowym, ale i osobistym. To tłumaczy wysokie ceny perfum w różnych sklepach, a także popularność sklepów z perfumami na lotniskach, gdzie wielu pasażerów testuje na sobie określone zapachy oferowane przez marki znane na całym świecie. Sklepy bardzo dbają o swoje produkty. Również specjaliści z branży robią wszystko, aby dostarczać wysokiej jakości produkty swoim klientom. Perfumy podzielić można na męski i damskie, a także na zapachy, którymi się charakteryzują.
Najpopularniejsze są perfumy cytrusowe – np. o zapachu cytryny, limonki lub pomarańczy. Występują także kwiatowe preferowane głównie przez kobiety, a wśród zapachów kwiatowych są m.in. róża, jaśmin i konwalia. Wśród mężczyzn popularniejsze są zapachy drzewne – z takich drzew jak np. cedr. Są także szpyrowe, czyli mix cytrusowych i drzewnych zapachów. Ponadto, również sporą popularnością cieszą się zapachy orientalne. Te z kolei są nacechowane zmysłowością i egzotyką. Popularnym składnikiem takich perfum jest wanilia, ale także częstymi składnikami są goździki i cynamon. Są też perfumy zielone, których odstawę stanowią rozmaryn, mięta lub szałwia. Paprociowe to dla odmiany te, w których mech dębowy miesza się np. z lawendą. Są także i kategorie mniej popularne jak tytoniowo-skórzane, w których zarówno skóra, jak i tytoń są łatwo wyczuwalne oraz aldehydowe, które stanowią najmłodszą kategorię liczącą około sto lat.