Jaki puder wybrać?

Puder to kosmetyk na pierwszy rzut oka niepozorny, ale jego umiejętne zastosowanie odpowiada za całą magię codziennego makijażu. Jak dopasować puder do swoich potrzeb, by efekt był godny pozazdroszczenia?

Właściwy puder dla każdej cery

 Praktycznie każda licząca się obecnie firma kosmetyczna posiada w swojej ofercie przynajmniej kilka rodzajów pudrów i podkładów, najczęściej zaś klientki mają okazję wybierana spośród dużo większej liczby propozycji. Możemy zdecydować się na puder kryjący lub rozświetlający, puder bambusowy, ryżowy, a także nowatorski puder mineralny (jak dostępne wśród produktów http://bikormakeup.com/pl/make-up/pudry-compact-powder-oslo ).

 Jaki produkt wybrać?

Czym się kierować przy wyborze pudru, a także stanowiącego jego bazę podkładu? Przede wszystkim warto przy tej okazji uwzględnić typ cery, jakim obdarzyła nas Natura. Kobiety, które przechodzą przez życie, nie napotykając większych problemów w zakresie pielęgnacji skóry, mogą uważać się za wybranki losu. Większość pań potrzebuje jednak kosmetyku, który nie tylko nie pogorszy stanu ich cery, lecz także będzie wspomagał jej regenerację. W takim przypadku dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po stworzony z kilku prostych składników podkład mineralny oraz odpowiadający mu puder. Zapewni to neutralny, delikatny makijaż nawet cerze alergicznej.

Puder w harmonii z typem urody

 Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiedniego pudru, jest reprezentowany przez daną kobietę typ urody. Oczywiście, jest to wyłącznie określenie umowne, stosowane, by ułatwić sobie zestawianie barw. Koncepcja ta może być jednak pomocna zwłaszcza dla osób, które znajdują się na etapie poszukiwań własnego stylu i nie są pewne, które kolory najlepiej wydobędą ich piękno.

Nawet puder stanowiący element mocnego, wieczorowego makijażu, powinien spełniać wyłącznie zadanie maskowania niedoskonałości cery oraz ujednolicania jej kolorytu. Tak samo sprawa ma się z podkładem mineralnym i innymi kosmetykami, stanowiącymi podstawę makijażu. Co za tym idzie, osoby o jasnej, porcelanowej cerze nie powinny sięgać po ciemny puder mineralny – oliwkową cerę uczynią one jeszcze bardziej wyrazistą, natomiast na subtelnej bieli skóry stworzą niestety karykaturalny efekt. Ta sama zasada działa też w drugą stronę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]