Jak przyśpieszyć okres?

Każdy człowiek powinien funkcjonować prawidłowo zgodnie ze swoim wewnętrznym zegarem biologicznym. Ten ma szczególne znaczenie, jeśli chodzi o sen. Rozregulowanie, które ma miejsce wtedy, gdy chodzimy spać o różnej porze i tak samo wstajemy, jest najczęstszym powodem pojawienia się bezsenności. Zegar biologiczny ma ścisły związek z kobiecym cyklem. Tu również miesiączka powinna pojawiać się regularnie.

Czy da się przechytrzyć taki zegar? Niejednokrotnie kobiety potrzebują, aby miesiączka pojawiła się wcześniej. Rzeczywiście czasem psuje plany wakacyjne, imprezowe, urlopowe. Kobiety szukają sposobów na przyspieszenie okresu również wtedy, gdy czeka je ważne spotkanie w pracy, egzamin, podróż poślubna czy dzień ślubu. Na szczęście są sposoby, aby nieco przechytrzyć naturę. Dowiedz się, w jaki sposób można przyspieszyć miesiączkę.

Sposoby na przyspieszenie okresu

Cykl miesięczny średnio trwa u kobiet 28 dni. Jest to jednak zupełnie indywidualna sprawa, ponieważ każda kobieta ma swój własny cykl. Może trwać on krócej niż 28 dni lub być dłuższy. Oto sposoby, dzięki którym można przyspieszyć okres.

Gorąca kąpiel. To najbardziej znany sposób niemalże babciny, dzięki któremu można wywołać miesiączkę. W tym celu należy nalać gorącą wodę do wanny i zanurzyć w niej ciało. Można wykonywać masaż brzucha gorącą wodą, polewając brzuch strumieniem wody z prysznica. Taki masaż można też wykonać w kabinie prysznicowej.

Wysiłek fizyczny. To kolejny sposób na wywołanie miesiączki, gdy czeka nas bardzo ważna okoliczność. W tym celu możemy robić skłony, przysiady, a nawet pompki, ponieważ te ćwiczenia najlepiej sprzyjają wcześniejszej miesiączce.

Tabletki hormonalne. W celu przyspieszenia okresu można stosować specjalne tabletki hormonalne. Nie mogą być to jednak tabletki, które dała nam koleżanka. Aby skorzystać z nich, trzeba udać się do lekarza ginekologa. Branie leków bez porady lekarskiej jest niebezpieczne dla zdrowia.

Antykoncepcja hormonalna. Kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne jednofazowe, bez problemu poradzą sobie z przesunięciem terminu miesiączki, zmieniając przyjmowanie kolejnych pigułek.

Tabletki aspiryny. Aspiryna potęguje krwawienie, a jednocześnie też może przyspieszyć pojawienie się okresu. Jeśli termin wystąpienia miesiączki jest bliski powinna być wystarczającym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że tego leku nie można nadużywać.

Alkohol. Aby wywołać wcześniejszy okres, można napić się mocnego alkoholu. Spożycie alkoholu działa relaksująco i rozkurczając. Oczywiście i w tym wypadku warto pamiętać o umiarze. Najważniejsze jest bowiem nasze zdrowie.

Kwiat malwy lub kwiat nagietka. Na niektóre kobiety świetnie działają herbatki z kwiatu czarnej malwy oraz nagietka. Można kupić je w każdym sklepie zielarskim. To dokładnie herbatki rozkurczające, dlatego świetnie przyspieszające okres.

Seks z partnerem. Rzeczywiście to sprawdzona metoda na wywołanie okresu. Jeśli ma on nadejść lada dzień, stosunek seksualny jest sprawdzoną metodą na przyspieszenie miesiączki.

Przyspieszanie miesiączki – co warto wiedzieć?

Pomimo tego, że powyższych metod jest dostatecznie wiele, jak i tego, że można wypróbowywać je na własnej skórze, lekarz nie potwierdzają ich skuteczności. Każda kobieta, a dokładnie organizm może zareagować na metodę zupełnie inaczej. Nie oznacza to, że jeśli koleżanka pijąc ziołową herbatkę, przyspieszyła termin miesiączki, w naszym przypadku będzie tak samo. Właśnie z tego powodu należy podchodzić do tej sprawy bardzo rozsądnie. Co więcej, działanie w pośpiechu, stresie nie sprzyja pojawieniu się okresu. Kobiety borykające się z przewlekłym stresem mają rozregulowany cykl. Właśnie z tego powodu zalecane są wszelkie techniki relaksacyjne, dzięki którym ciało i umysł odprężają się właściwie. Cykl kobiety uzależniony jest od wielu czynników. Niewątpliwie stres wykazuje w jego przypadku bardzo groźne działanie, dlatego warto eliminować go z życia wszelkimi sprawdzonymi sposobami.

[Głosów:7    Średnia:2.6/5]