Ile powinien trwać stosunek seksualny?

Idealny seks to rzeczywiście indywidualna kwestia każdej pary. Jedni są bowiem zwolennikami 2-godzinnych maratonów, inni wolą szybki numerek. Najważniejsze to, aby obie strony były zadowolone, spełnione i usatysfakcjonowane. Ile powinien trwać stosunek seksualny?

Trudno podać jednoznaczną odpowiedź, ponieważ to sprawa, która zależy od stopnia podniecenia, samopoczucia obu stron, jak również stopnia podniecenia.

Przeciętny stosunek seksualny – ile może trwać?

Najpierw powiedzmy to, co najważniejsze, czyli, że nie należy martwić się, jeśli nasze stosunki seksualne nie mieszczą się w uwzględnianych granicach. Seks to zupełnie indywidualna sprawa. Na długość stosunku składa się naprawdę wiele czynników. Jak podaje pewien raport przeciętna długość zbliżenia od wprowadzenia członka do pochwy do wytrysku to 13,9 minuty. Dojrzały kochanek wie jednak, że stosunek seksualny to nie tylko kwestia zaspokojenia siebie, a również partnerki. I właśnie z tego powodu mówimy o dłuższych stymulacjach takich, które zaspokajają dwie strony. Jeśli mieścimy się w widełkach 30 sekund-45 minuty – jest dobrze. Jeśli jednak nie, wcale nie oznacza to, że coś jest z nami nie tak. Przecież każdy stosunek seksualny jest inny, jego czas jest różny, ale też różne są nasze doznania.

Za długi czy za krótki stosunek seksualny?

Nie ma sztywnych wytycznych, które dotyczą czasu trwania stosunku. To, że jeden trwa na przykład 2 lub 3 minuty, a kolejny na przykład pół godziny, nie oznacza, że są one różne pod kątem satysfakcji czy też w kwestiach właściwości. Orientacyjne przedziały czasowe zwykle nie są brane pod uwagę przez dojrzałe pary. Jeśli chodzi o tę kwestię, pytania mają zwykle te osoby, które dopiero co rozpoczynają pożycie seksualne. Nie ma za długiego czy za krótkiego stosunku seksualnego. Oto wyniki ankiety, która dotyczy czasu stosunku:

  • seks, który trwa w przedziale 3-7 minut – jest wystarczający do zaspokojenia potrzeb obojga partnerów,
  • seks, który trwa 7-13 minut – jest również wystarczający, aby zaspokoić potrzeby partnerów, ale ten daje więcej przyjemności,
  • seks trwający 2 minuty uważany jest za niedostatecznie długi,
  • sekst trwający 10-30 minut uznawany jest za długi

Przedwczesny wytrysk – problem z seksem

Przedwczesny wytrysk jest przyczyną skrócenia czasu stosunku seksualnego. Oczywiście mężczyzna nie chce tak wczesnej ejakulacji. Niemniej jednak w tym wypadku do wytrysku dochodzi jeszcze przed wprowadzeniem członka do pochwy lub zaraz po. Z przedwczesnym wytryskiem mamy do czynienia, gdy stosunek trwa poniżej 2 minut. Jest to problem, który dotyka obojga partnerów. Jak go wyeliminować? W skrajnych przypadkach stosowana jest psychoterapia i farmakoterapia. Najczęściej jednak leczenie polega na zastosowaniu odpowiednich technik seksualnych oraz relaksacyjnych.

Ile powinien trwać stosunek seksualny?

Idealny stosunek seksualny – podsumowanie

Podsumowując, idealny stosunek seksualny, a jednocześnie czas jego trwania jest kwestią indywidualną. Partnerzy powinni dostosować się wzajemnie. Nawet jeśli stosunek trwa 3 minuty, może być satysfakcjonujący. Może sprawiać przyjemność nawet, jeśli jest krótki. Długość stosunku uzależniona jest od stopnia podniecenia, sytuacji, ale też kondycji fizycznej kochanków. Odchylenia od „normy” nie wskazują na problem dopóki dwie strony czują się usatysfakcjonowane.

O problemach natury seksualnej można mówić dopiero wtedy, gdy jedno z partnerów zgłasza swoje niezadowolenie. Do najczęstszych problemów należy przedwczesny wytrysk u mężczyzny, który jednak przy odrobinie poświęconego czasu można szybko wyeliminować. Co więcej, partnerzy powinni rozmawiać o swoich potrzebach i oczekiwaniach, ponieważ wyłącznie wtedy mogą dopasować się wzajemnie pod kątem tego, czego potrzebują najbardziej. Nie trzeba zamartwiać się, że niekiedy potrzebujemy po prostu „szybkiego numerku”, a innym razem chcemy, aby seks był długi i wyczerpujący.

Idealny seks to ten, gdzie partnerzy znają swoje upodobania, wiedzą, jak zaspokoić drugą stronę. Zbliżenia zawsze muszą satysfakcjonować, a więc w razie wystąpienia jakichkolwiek najdrobniejszych problemów warto rozmawiać, a nawet zgłosić się z nimi do seksuologa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]