Regularne spożywanie kawy i herbaty, zamiłowanie do czerwonego wina i palenie papierosów nie sprzyjają naszym zębom. Jednak większości z nas niełatwo jest zrezygnować z codziennych przyzwyczajeń. Jak mimo to zadbać o śnieżnobiały uśmiech? Odpowiedzią są paski wybielające zęby.

Nie wszystkie metody stosowane w dążeniu do uzyskania hollywoodzkiego uśmiechu są zdrowe dla naszych zębów. Sam wybór odpowiedniej pasty może jednak nie wystarczyć – dlatego tak często prosimy o pomoc naszego stomatologa. W zależności od stanu i naturalnego odcienia naszych zębów, mogą doradzić nam zainwestowanie w specjalistyczny żel czy też paski wybielające zęby. W niektórych przypadkach skuteczny okaże się jedynie zabieg dentystyczny.

Nawet jeżeli nie zdajemy sobie sprawy z wagi problemu, często konieczne bywa usunięcie kamienia nazębnego, np. przy pomocy piaskowania. Już jedno czyszczenie daje wyraźny efekt, a do tego przyjemne poczucie gładkości. Na niewielkie przebarwienia może oczywiście pomóc pasta wybielająca – należy jednak uważać na nią w przypadku nadwrażliwości. Substancje ścierne mechanicznie usuwają osad – w trosce o szkliwo nie należy stosować ich dłużej niż 2 miesiące.

Coraz popularniejsze stają się preparaty do chemicznego wybielania zębów, takie jak żele, lakiery i paski wybielające zęby. Pokrywanie widocznych zębów substancją aktywną może rozjaśnić je nawet o 4 tony – jest to czynność łatwa do wykonania w domowych warunkach, lecz dla zachowania efektu należy powtarzać ją nie rzadziej niż raz na 3 tygodnie. Jeszcze skuteczniejsze mogą okazać się plastyczne nakładki, które skutecznie docierają także do przestrzeni między zębami. Profesjonalne nakładki wiążą się jednak ze znacznie poważniejszymi kosztami. Właśnie dlatego największą popularnością cieszą się obecnie skuteczne i łatwe w stosowaniu paski wybielające zęby. Są dostępne w wielu aptekach, a ich użycie zajmuje zaledwie 30 minut.

Na czym polega profesjonalne wybielanie? Zabieg przeprowadzony przez stomatologa, a co za tym idzie skuteczniejszy, przebiega z użyciem silnego preparatu wybielającego i specjalistycznej lampy. Ostatecznym sposobem na biel może być także maskowanie przy pomocy licówek – tę metodę stosuje się jednak wyłącznie w przypadku zębów, które nie mogą zostać poddane wybielaniu. W większości sytuacji w zupełności sprawdzą się pozostałe metody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]