Golenie i pielęgnacja brody

Pragniesz zadbać o swoją brodę bez wychodzenia z domu? A może nie lubisz oddawać swojego cennego zarostu w ręce barberów? Rynek odpowiedział na potrzeby coraz liczniejszej grupy mężczyzn i pojawiły się przybory dedykowane strzyżeniu brody.

Strzyżenie brody

Pielęgnacja bujnego zarostu to zawsze wyzwanie, nie tylko dla barberów, ale też dla każdego posiadacza. Bez profesjonalnych maszynek do strzyżenia brody i trymerów ciężko okiełznać rosnące we wszystkich kierunkach włosy. Wybór kosmetyków do pielęgnacji po strzyżeniu również stale się powiększa. Jak dobrać doskonałą maszynkę i pielęgnację do typu zarostu?

Maszynki do skracania brody

Dzisiaj skracanie i golenie brody nie nastręcza trudności i żmudnej pracy profesjonalisty. Dzięki maszynkom do strzyżenia dedykowanym mężczyznom możesz zadbać o swój zarost jak w salonie barberskim. Renomowane maszynki do strzyżenia włosów można podzielić na dwa główne rodzaje: przewodowe i bezprzewodowe. Przewodowe są zdecydowanie mocniejsze i bardziej niezniszczalne – przy odrobinie troski mogą Ci posłużyć przez całe życie. Są także doskonale wyważone i pozwalają na precyzyjne cięcia.

Bezprzewodowe maszynki do strzyżenia są za to częstym wyborem dla nowoczesnych salonów barberskich. Umożliwiają pracę w każdym miejscu i pod każdym kątem, są także lekkie, co ułatwia długą pracę. Nie są tak niezawodne jak bezprzewodowe, stale są jednak dopracowywane przez producentów. Stanowią idealne rozwiązanie na podróż i delegacje służbowe.

Pielęgnacja brody przy użyciu trymerów

W odróżnieniu od maszynek do strzyżenia, trymery posiadają szereg rozwiązań ułatwiających stylizację włosów także w trudno dostępnych miejscach. Dobrej jakości trymery do brody pozwolą Ci zapanować nad włosami również w zgięciu szyi i przy uszach. Włosy na brodzie są grubsze, wymagają więc mniejszych końcówek o ostrzejszym kształcie. Dzięki temu podnoszą włosy do ścięcia, a broda wygląda równo i estetycznie.

Trymery są także popularne ze względu na mnogość dodatków, w których prześcigają się producenci. Wybierając trymer o różnych końcówkach, np. do trymowania włosów w nosie i uszach lub precyzyjne końcówki zdolne wyrównać pojedyncze niesforne włoski.

Kosmetyki do zadań specjalnych

Całe to strzyżenie nie zawsze wystarcza, by broda prezentowała się jak należy. Dlatego wybór kosmetyków cały czas się uzupełnia – od pomad z matowym wykończeniem, przez lakiery i proszki zwiększające objętość brody, aż po toniki utrwalające. Teraz w domowym zaciszu możesz dowolnie bawić się i układać brodę. Więcej wskazówek i profesjonalnych maszynek, trymerów oraz kosmetyków znajdziesz na www.menland.pl, stronie całkowicie poświęconej podkreślaniu męskości każdego z nas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]