Manicure francuski jest idealną propozycją dla kobiet, które lubią, gdy ich dłonie wyglądają schludnie, naturalnie i świeżo. To bardzo popularny sposób zdobienia paznokci, który stanowi podstawową ofertę większości salonów kosmetycznych. Jest to związane z tym, że wykonuje się go stosunkowo szybko i idealnie pasuje na każdą okazję, zarówno na co dzień, jak i na specjalne wyjścia. Prezentuje się wręcz idealnie na paznokciach o owalnym i lekko kwadratowym kształcie, ale również nada charakteru długim paznokciom. Przeznaczony jest zarówno dla młodych dziewcząt, jak i dla dojrzałych kobiet – ze względu na jego delikatność, nie stawia się granicy wieku.

French manicure – krok po kroku

Jego ideą jest pomalowanie paznokci w dwóch kolorach – białym, kryjącym, który nanosi się na wystającą poza opuszki palców część paznokcia oraz transparentnym, najczęściej w odcieniach różu lub beżu na całą płytkę paznokci. Aby uzyskać idealne, białe półksiężyce w górnej części paznokci należy oddać się w ręce specjalisty dysponującego dużą wprawą bądź w przypadku zabiegu w zaciszu domowym, zastosować gotowe szablony do wykonywania omawianego rodzaju manicure. Stylizację można tworzyć zarówno na paznokciach naturalnych, jak i na tipsach, nie robi to większej różnicy, gdyż za każdym razem uzyskuje się niezwykle naturalny efekt.

Jak go wykonać? W pierwszej kolejności należy zadbać o ładny wygląd skóry dłoni i o odpowiedni kształt paznokci. Na tym etapie ma miejsce usunięcie skórek, piłowanie, oczyszczanie i odtłuszczanie. Dopiero tak przygotowane paznokcie można poddać kolejnym czynnościom, polegającym głównie na nakładaniu na paznokcie dwóch, wyżej wymienionych kolorów lakierów. Warto pamiętać, że na sam koniec zabiegu, w celu odżywienia oraz nadania połysku, stosuje się krem natłuszczający lub oliwkę.

Takie francuskie paznokcie wyróżnia uniwersalizm i prostota. Dłonie prezentują się przepięknie, dlatego ten rodzaj manicure jest tak chętnie wybierany chociażby przez przyszłe panny młode.

[Głosów:1    Średnia:5/5]