siwe włosy

Siwienie to naturalny proces. Wraz z modą na naturalność, wiele osób decyduje się je dumnie eksponować. Są jednak również takie, które wolą zatuszować siwiznę – a to nie jest wcale takie proste. Jak skutecznie „odsiwić” włosy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Pierwsze siwe włosy mogą pojawić się w różnym wieku – wiele zależy od genetycznych predyspozycji. Niektórzy zaczynają siwieć już w wieku dwudziestu kilku lat – inni z kolei znajdują pierwszy siwy kosmyk dopiero po pięćdziesiątce. W siwieniu „pomóc” może również stres, a także różnego rodzaju traumatyczne doświadczenia. Jedno jest pewne – jest to nieunikniony i nieodwracalny proces, który dotyczy nie tylko włosów na głowie, ale także owłosienia na całym ciele.

Dlaczego siwiejemy i co wpływa na tempo tego procesu?

Siwienie następuje w wyniku zmian w cebulkach włosów, a konkretniej, zaburzeń funkcjonowania melanocytów. To właśnie one odpowiedzialne są za produkcję barwnika, zapewniającego kolor naszej skórze i włosom. Z czasem koloru jest więc coraz mniej, aż włos zupełnie go utraci. W przypadku niektórych osób włosy nie tracą całkowicie barwnika aż do późnej starości. Całkowita jego utrata prowadzi do efektu śnieżnobiałego odcienia.

Czy można zapobiec siwieniu?

Niestety – nie można. Da się jednak spowolnić ten proces poprzez stosowanie odpowiednich specyfików. Można również stosować produkty, które siwiznę kamuflują. Jak spowolnić siwienie?

  • stosuj wcierki na bazie ampułek z mieszanką nienasyconych kwasów Omega 3 i Omega 6;
  • wcieraj w skórę głowy olej kokosowy;
  • rozważ zmianę diety na zbilansowaną w potrzebne składniki odżywcze i stylu życia na mniej stresujący.

Jak zakamuflować siwe włosy w młodym wieku?

Jeśli chcesz zatuszować pierwsze siwe kosmyki, możesz wykorzystać jeden lub kilka z następujących specyfików:

#1 Odsiwiacz do włosów

Dedykowany mężczyznom skuteczny sposób na siwe pasma. Odsiwianie włosów z wykorzystaniem tego kosmetyku jest bezinwazyjne, nie niszczy włosów i pozwala na zatuszowanie siwych kosmyków w zaledwie kilka minut. Odsiwiacz do włosów koloryzuje delikatniej niż farba, gwarantując maksymalnie naturalny efekt.

#2 Napary do płukania z naturalnych składników

Stosowanie odpowiednio dobranych płukanek może pomóc w naturalnym zakamuflowaniu siwych włosów. Do ciemnych wykorzystać napar z czarnej herbaty czy szałwii. Z kolei do rudych najlepiej sprawdzą się płukanki z hibiskusa czy nagietka, a do blond – z rumianku.

#3 Farba do siwych włosów

Najbardziej radykalny i skuteczny sposób na siwiznę. Farby przeznaczone specjalnie do siwych włosów mocno kryją, a przy tym stymulują cebulki włosowe do produkcji melaniny dzięki mocy składników aktywnych. Jeśli siwych pasm jest na twojej głowie dość sporo, warto zastanowić się również nad zmianą koloru na blond, co ułatwi uzyskanie jednolitego koloru i odwróci uwagę od siwizny.

Wypróbuj nasze sposoby i zatuszuj siwiznę w naturalny sposób, jednocześnie stymulując cebulki włosowe do wytwarzania barwnika.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]