Olejek do włosów – jak działa, na co pomaga

Olejek do włosów, ciała, twarzy – taki produkt zyskuje coraz większą ilość miłośniczek. Produkty te świetnie nadają się do codziennej pielęgnacji i mają zbawienny wpływ na nasz wygląd. Do tego są naturalne, a jak wiadomo – chemii w stosowanych na co dzień specyfikach jest niewątpliwie zbyt dużo.

Olejek do włosów coraz częściej pojawia się w kobiecej kosmetyczce. To idealny produkt, po który warto sięgać każdego dnia. Pomaga na wiele różnych problemów, odpowiednio używany może zdziałać prawdziwe cuda. Jedną z jego największych zalet jest naturalność, brak dodatkowych ulepszaczy, alkoholu, silikonów i chemicznych dodatków. Dlatego często z jego dobroczynnych właściwości mogą korzystać nawet osoby ze skłonnością do alergii, a także kobiety w ciąży i dzieci.

Olejek do włosów – zalety stosowania

Eksperci są zgodni co do jednego – olejowanie włosów jest dla każdego i zawsze pozytywnie wpływa na kondycję kosmyków. Specyfik ten można stosować do każdego rodzaju czupryny – warto jednak dobierać olejki do konkretnych potrzeb.

Zaletą olejków jest kompleksowe działanie. Można korzystać z nich w przypadku różnych problemów, np. wypadania włosów, na łupież, łuszczycę, uszkodzone kosmyki, wysuszone, rozdwojone, pozbawione blasku i sprężystości.

Olejowanie włosów – na czym polega?

Olejek do włosów można nakładać samodzielnie bądź wymieszany z innymi produktami do pielęgnacji. Specyfik rozprowadza się po całej długości kosmyków – to jest właśnie olejowanie. Można to robić na kilka sposobów – sucho, mokro, gorąco czy na noc. Bez względu na to, którą metodę wybierzemy – każda będzie skuteczna.

Olejek do włosów można wlać do miski – do ciepłej wody. Następnie należy zanurzyć w niej włosy na kilka minut. Inną metodą jest nałożenie specyfiku na kilkanaście minut na suche włosy. Potem należy dokładnie je umyć. Niektórzy wolą nakładać olejek już po umyciu głowy, bowiem wilgoć wpływa na wchłanianie produktu w strukturę włosów. Ta metoda jest najpopularniejsza.

Jaki olejek do włosów wybrać?

W przypadku włosów o mocno rozchylonych łuskach, czyli wysokoporowatych, sprawdzą się olejki np. z winogron, orzechów laskowych, pestek wiśni, brzoskwini, migdałów, awokado, dyni, z wiesiołka, czarnuszki czy kiełków pszenicy. Z kolei do średnioporowatych nada się olejek do włosów, który ma dużą zawartość kwasów omega-6 i omega-3, np. słonecznikowy, rycynowy, jojoba, z pestek dyni czy lniany. Osoby z włosami niskoporowatymi lubią z kolei olejki kokosowe, palmowe, lniane, rycynowe, słonecznikowe, kakaowe czy mango.

[Głosów:0    Średnia:0/5]