Peelingi chemiczne w aspekcie anty-aging

Peelingi chemiczne mają za zadanie przede wszystkim pobudzenie skóry do regeneracji oraz pozbycie się martwych komórek naskórka. Z tego powodu są nie tylko podstawą w skutecznej pielęgnacji skóry, ale także bardzo istotnym elementem w terapii antystarzeniowej.

Czym są peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne są jednym z najbardziej wszechstronnych zabiegów w medycynie estetycznej. Dzięki nim możliwe jest wyjątkowo skuteczne oczyszczanie i pielęgnacja skóry. Co więcej, ich stosowanie wspiera walkę z wieloma problemami, w tym ze starzeniem się skóry.

-Celem peelingów chemicznych jest złuszczanie martwego naskórka oraz wygładzanie skóry. Polega na usuwaniu defektów kosmetycznych oraz zmian chorobowych, które znajdują się w obrębie naskórka lub skóry właściwej. Dzięki tego typu peelingom można usuwać warstwy naskórka i regulować głębokość złuszczania się skóry – tłumaczy specjalista z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm.

Peeling chemiczny jest zabiegiem, do którego wykorzystuje się kwasy. Nakłada się je na skórę w postaci mieszaniny czynnych związków chemicznych o określonym stężeniu. Przeważnie stosuje się otrzymywany z trzciny cukrowej kwas glikolowy oraz innego rodzaju kwasy, które występują w naturze.

Zapobieganie starzeniu się skóry

Peelingi chemiczne mają różne zastosowanie, jednak ich określone rodzaje pomagają w odmłodzeniu skóry poprzez likwidowanie oznak starzenia się, takich jak drobne zmarszczki, przebarwienia i różne niedoskonałości dermatologiczne.

Peelingi chemiczne, ze względu na głębokość działania, dzielimy na:

  • powierzchowne (działające w obrębie naskórka),
  • średniogłębokie (działają na cały naskórek oraz na górną warstwę skóry),
  • głębokie (działają na głębsze warstwy skóry).

Warto wiedzieć, że po wykonanym peelingu chemicznym konieczne jest przestrzeganie pewnych zaleceń, do których zalicza się zakaz opalania (do 4 tygodni po zabiegu), zakaz stosowania kremów z AHA (przez 2 tygodnie) czy zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]