Peeling ciała - dlaczego warto go wykonywać regularnie?

Peeling złuszcza martwy naskórek, który zalega na powierzchni skóry, przywracając jej tym samym naturalny blask i zdrowy wygląd. Wykonywany regularnie, nie tylko wygładza skórę, ale również powoduje, że substancje aktywne zawarte w kosmetykach wchłaniają się znacznie lepiej, zapewniając jednocześnie bardziej efektywną pielęgnację.

Po co wykonywać peeling?

Skóra pracuje nieustannie. W czasie naturalnego procesu jej regeneracji wewnątrz naskórka powstają nowe komórki, a stare ulegają złuszczeniu i obumierają, gromadząc się tym samym na jej powierzchni. W sytuacji, gdy zalegają na skórze zbyt długo, skóra traci blask i staje się szorstka w dotyku, a dodatkowo aplikowane na nią kosmetyki gorzej się wchłaniają, przez co nie działają tak skutecznie, jak powinny. Peeling pobudza przemianę komórkową skóry, likwiduje ziemisty koloryt i wygładza, dlatego chcąc zadbać o jej ładny wygląd i poprawić jej kondycję należy wykonywać go regularnie. 

Jak wykonać peeling ciała?

  • Rękawica do masażu 

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele preparatów i akcesoriów do złuszczania martwego naskórka. Jednym z nich jest specjalna rękawica marki Glov wykonana z naturalnych włókien bambusowych, dlatego można ją bezpiecznie stosować nawet u osób o wrażliwej i skłonnej do podrażnień skórze. To uniwersalny produkt, który nie tylko usunie zalegające martwe komórki skóry, ale również zapewnia delikatny masaż ciała i pomoże zmniejszyć widoczność kłopotliwego cellulitu prawie o 30%, już po 3 tygodniach regularnego stosowania. Peelingującą rękawicę wystarczy zmoczyć wodą, np. z dodatkiem ulubionego żelu pod prysznic i wykonywać okrężne ruchy podczas kąpieli. 

  • Ziarnisty peeling do ciała

Złuszczanie martwego naskórka można również przeprowadzić z pomocą specjalnego preparatu ziarnistego, czyli zawierającego w sobie złuszczające drobinki, takie jak: zmielone pestki malin, moreli, awokado, brzoskwini, cedrowe łupinki,  granulki syntetyczne czy zmielona kawa. Kosmetyki peelingujące dzielą się na gruboziarniste i drobnoziarniste. Pierwsze z nich przeznaczone są do pielęgnacji skóry dość grubej i mało wrażliwej. Z kolei peeling drobnoziarnisty lepiej sprawdzi się jako kosmetyk uzupełniający dla osób o skórze delikatnej i skłonnej do podrażnień. Produkt nakłada się na lekko zwilżoną skórę i wmasowuje w skórę, wykonując powolne okrężne ruchy. Dla lepszego efektu pielęgnacyjnego można do masażu użyć bambusowej rękawicy. 

  • Cukrowy peeling do ciała

Do pielęgnacji ciała można również użyć peelingu cukrowego, który jako złuszczające drobinki wykorzystuje zwykły cukier, najczęściej gruboziarnisty, z tą różnicą, że pod wpływem wody drobinki te rozpuszczają się, przez co złuszczanie jest bardzo delikatne. Dodatkowo po zastosowaniu kosmetyku na powierzchni skóry tworzy się lekko tłusta warstwa, która skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. 

Jak często stosować peeling do ciała?

Peeling to preparat uzupełniający czynności pielęgnacyjne, ale nie należy go stosować codziennie. Trzeba pamiętać, że proces przemiany komórkowej skóry zachodzi powoli, dlatego aby nie zaburzyć rytmu jej naturalnej regeneracji, peeling ciała wystarczy stosować 1-2 razy w tygodniu. Zbyt częste peelingowanie skóry prowadzi do jej przesuszenia, zaczerwienienia, a nawet nadwrażliwości. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]