olejowanie włosów

Lśniące, gładkie i wyglądające zdrowo włosy są marzeniem każdej kobiety. Aby zadbać o włosy, należy zadbać przede wszystkim o ich właściwe odżywienie od środka. Każda niezdrowa dieta, w tym również restrykcyjna, odbije się na kondycji włosów. Na nic wtedy będą nawet najlepsze szampony. Jeśli nasze ciało będzie chore, włosy też takie będą. Nie znaczy to jednak, że można całkiem pominąć pielęgnację włosów.

Dobór właściwych kosmetyków jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala zachować w dobrej kondycji zarówno skórę głowy jak i włosy. Pielęgnacja włosów poprzez nakładanie na nie olei jest metodą niezawodną i pokochały ją miliony kobiet. Poleca ją również wiele włosomaniaczek oraz fryzjerów. Olejowanie włosów to ich odżywianie, które daje efekty już po pierwszym zabiegu – i to zabiegu wykonywanym w domu, za naprawdę małe pieniądze.

Wybór oleju do olejowania włosów

Podstawą udanego olejowania włosów jest dobór odpowiedniego oleju. Aby to zrobić, musimy wiedzieć, jaki mamy rodzaj włosa. Może on być niskoporowaty, średnioporowaty lub wysokoporowaty. Włosy o niskiej porowatości są zazwyczaj proste i gładkie. Słabo poddają się stylizacji, za to bardzo łatwo je przeciążyć. Włosy wysokoporowate to ich przeciwieństwo. Często są to włosy spuszone, łatwo się układające, w dotyku szorstkie i na pierwszy rzut oka wyglądające na zniszczone. Ich łuski są otwarte, przez co mają wiele porów, od których pochodzi ich nazwa. Od wielkości łuski włosa zależy, jaki olej będzie do nich odpowiedni, jaki najlepiej w nie wniknie, ponieważ oleje, w zależności od gatunku, mają różnej wielkości cząsteczki. Dlatego do włosów niskoporowatych najbardziej odpowiednie będą oleje o małych cząsteczkach. Należą do nich między innymi olej kokosowy, palmowy, lniany, słonecznikowy, rycynowy czy babassu, a także masło shea i kakaowe.

Oleje do włosów

Do włosów średnioporowatych poleca się między innymi oleje ze słodkich migdałów, arganowy, makadamia, jojoba, z awokado czy z pestek owoców takich jak morela czy śliwka, Największy wybór olejów mają posiadaczki włosów wysokoporowatych. Mocno rozchylone łuski włosa przyjmą oleje o każdej wielkości cząsteczek, również te o największej, a więc z pestek winogron, konopny, z nasion bawełny, czarnuszki czy nasion porzeczki. Olej do włosów niskoporowatych dobrać jest najtrudniej i zanim go zaaplikujemy, powinnyśmy się upewnić, że nie obciąży on naszych włosów i wniknie w ich głąb, zamiast po prostu je oblepić. Aby uniknąć efektu niedomytych włosów, olej zmyć należy odżywką, a dopiero później szamponem. Odżywka zemulguje olej i pozwoli go dokładnie usunąć

[Głosów:1    Średnia:4/5]