Każda większa metropolia jest na swój sposób niepowtarzalna i wyjątkowa. Na ową unikatowość składa się wiele czynników: atmosfera, lokalne tradycje oraz zwyczaje, zabytki, rytm życia mieszkańców. Choć część z tych elementów jest ulotna i niemożliwa do uchwycenia na dekoracjach, to jednak wyjątkiem pozostaje przecież wygląd danego miasta oraz jego architektura. Piękne kościoły, nowoczesne drapacze chmur, stare kamienice, nastrojowe zaułki i pełne ruchu ulice – to wszystko motywy, które znakomicie sprawdzą się po przeniesieniu na obraz. Miasta jako temat ściennej ozdoby mogą nadać każdemu wnętrzu interesującego oraz oryginalnego wyglądu, niezależnie od ogólnej stylistyki mieszkania. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni wzór. Aby ułatwić Wam to zadanie, o kilka wskazówek poprosiliśmy specjalistę z firmy Myloview. Posłuchajcie jak jego zdaniem najefektowniej wykorzystać można obrazy z miastami.

Miasta z lotu ptaka

Najczęściej różnego rodzaju dekoracje o tematyce miejskiej wykorzystują zdjęcia wielkich metropolii wykonane z powietrza. Na obrazy tego rodzaju zdaniem naszego eksperta warto zwrócić uwagę przynajmniej z kilku powodów: po pierwsze, wydrukowana na płótnie fotografia panoramiczna wprowadza do pomieszczenia atrakcyjne wrażenie przestrzenności. Po  drugie – takie wzory zwykle skutecznie rozjaśniają również wnętrze. Zwłaszcza jeśli samo zdjęcie zostało wykonane w pogodny dzień. To jednak dopiero sam początek ich zalet. Dlaczego jeszcze warto rozważyć zakup tego typu obrazów?

– Obrazy z miastami śmiało możemy zaliczyć do dekoracji uniwersalnych. Nadają się one zarówno do salonu czy gabinetu, ale też do sypialni, korytarza, a nawet kuchni. Ciekawie będą wyglądać we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych. Co więcej, poszczególne wzory potrafią skrajnie się różnić – jak zresztą same miasta! Niektóre będą pogodne i radosne, a inne spokojne, nastrojowe. Choć może wydawać się to zaskakujące, to zdjęcia z lotu ptaka potrafią naprawdę oddać unikatowy charakter każdego z miast. Ponieważ tego rodzaju wzory najlepiej i najefektowniej wyglądają w większym formacie, zdecydowanie warto przemyśleć zakup dużego wzoru. Co więcej, jeśli zamierzamy umieścić obraz w reprezentacyjnym miejscu, to dobrym pomysłem będzie oprawienie go w elegancką, dopasowaną kolorystycznie ramę.

Przenieś swoją ulubioną metropolię na obraz – miasta świata jako temat dekoracji

obraz-miasto-kuchnia

Każde z miast od strony dekoracyjnej tak naprawdę stanowi osobny temat do omówienia. Wystarczy przecież jeden rzut oka, żeby zauważyć różnice pomiędzy gigantyczną, amerykańską metropolią jak Nowy Jork, a urokliwą, nadmorską miejscowością w południowych Włoszech. Każdy z tych obrazów będzie miał również nieco inne zastosowanie podczas aranżacji naszego mieszkania. Różnorodność dostępnych opcji zaskoczy nawet najbardziej wymagające osoby – zapewnia nasz ekspert. Poprosiliśmy go więc, aby nieco rozwinął ten temat.

– Niemal każdy posiada swoje jedno, wymarzone miasto, które pragnąłby kiedyś odwiedzić. Snucie podróżniczych planów będzie jednak znacznie przyjemniejsze w pobliżu przedstawiającego owe miejsce obrazu. Podczas wyboru wzoru warto kierować się także estetyką danego miasta lub związanymi z nim skojarzeniami. Przykładowo w sypiali znakomicie sprawdzi się romantyczny, subtelny obraz przedstawiający Paryż o zachodzie słońca. W kuchni możemy umieścić natomiast nadrukowany na płótnie kadr ukazujący któreś z miast basenu Morza Śródziemnego. Niemal każdy tamtejszy kraj posiada własne, wyjątkowe tradycje kulinarne. Osobom pasjonującym się orientem mogę za to polecić obrazy przedstawiające charakterystyczne miasta azjatyckie.

Nastrojowy obraz – miasto nocą

obraz-miasto-noca

Powszechnie mówi się, iż są miasta, które budzą się do życia po zmroku oraz takie, które nigdy nie zasypiają. Czy to prawda? O tym najlepiej byłoby przekonać się na własnej skórze. Mieniące się tysiącem świateł oraz kolorowych neonów miasto, to kolejny z ciekawych pomysłów na obraz. Gdzie takie wzory będą wyglądać najkorzystniej?

– W przypadku nocnych zdjęć miast najciekawszy efekt osiągniemy maksymalnie wykorzystując wrażenie kontrastu. Ciemne fotografie bardzo atrakcyjnie prezentują się na jasnym tle, w dobrze widocznym miejscu. Tego typu obraz doskonale nada się więc na główną dekorację salonu. Pamiętajmy jednak, aby zgrać kolorystykę konkretnego wzoru z otoczeniem. Dzięki temu unikniemy odczucia estetycznego bałaganu.

Czarno-biały nie znaczy brzydki. Obrazy w dwóch kolorach

Wbrew pozorom dekoracje utrzymane wyłącznie w dwóch kolorach wcale nie muszą być nudne ani nieatrakcyjne. Paradoksalnie istnieją tematyki, które zyskują nawet w takiej stylistyce. Do tej grupy zaliczyć możemy właśnie miasta. Czarno-białe obrazy podkreślają nastrój wielkich metropolii, pozwalając podziwiać nam je zawieszone w czasie. Dzięki ograniczeniu kolorów nasza uwaga może skoncentrować się na często pomijanych przez wzrok detalach – dodaje nasz ekspert.

[Głosów:1    Średnia:5/5]