Depilacja laserowa to zabieg, polegający na bezpośrednim oddziaływaniu na cebulki włosów za pośrednictwem lasera. Na wskutek wspomnianego oddziaływania, włos obumiera, a następnie zostaje usunięty (najczęściej w naturalny sposób).

Depilacja laserowa – dla kogo?

Zaletą depilacji laserowej jest jej niewielki stopień oddziaływania na skórę i jej strukturę. Dlatego może z niej korzystać praktycznie każdy, kto na maksymalnie kilka tygodni przed zabiegiem nie narażał skóry na silne oddziaływania zewnętrzne (np. w postaci promieniowania ultrafioletowego).

Tą formę depilacji w szczególny sposób poleca się tym osobom, które z różnych względów nie mogą korzystać z pozostałych, bardziej inwazyjnych metod usuwania włosów. Bardzo częstym schorzeniem u tych Pacjentów, którzy wcześniej korzystali z tych metod, jest zapalenie mieszków włosowych, które nie pojawia się po zastosowaniu metody laserowej.

Jak przebiega depilacja laserem?

Przed rozpoczęciem zabiegu, Pacjent otrzymuje do wypełnienia specjalną ankietę, w której odpowiada on na pytania dotyczące ogólnego stanu zdrowia i przebytych chorób. Kolejnym etapem przygotowującym do depilacji, jest tak zwana próba laserem, polegająca na testowym oddziaływaniu światła laserowego, bezpośrednio na skórę pacjenta i obserwacji ewentualnych zjawisk niepożądanych na jej powierzchni.

Dopiero po pozytywnym przejściu wszystkich powyższych testów, rozpoczyna się właściwy zabieg. W dużym uproszczeniu, polega on na zastosowaniu intensywnego światła diodowego, którego energia jest pochłaniana przez melaninę, znajdującą się w mieszku włosowym. Doprowadza to do jego uszkodzenia, w następstwie którego dochodzi do wypadnięcia włosa.

Warto podkreślić, że zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy. Laser jednorazowo działa wyłącznie na włoski będące w fazie aktywnego wzrostu, co statystycznie wiąże się z usunięciem około 1/3 wszystkich z nich. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie – depilacja laserowa Skinlogica Wrocław.

Zalecenia po zabiegu

Należy pamiętać, że zabieg nie usuwa wszystkich włosów w 100 procentach. Niektóre z nich staną się po prostu jaśniejsze a to oznacza, że ich wyeliminowanie za pomocą światła diodowego nie będzie możliwe. W niektórych przypadkach zabieg ten nie będzie mógł być ponownie przeprowadzany. Dotyczy to przede wszystkim zaburzeń hormonalnych.

Hormony, to nie jedyny czynnik, ze względu na który należy unikać kolejnych zabiegów. W kilka dni po zakończeniu depilacji, należy zrezygnować przede wszystkim z:

– gorących kąpieli – ciepła woda może podrażnić i tak już osłabioną skórę,

– korzystania z basenu – woda w basenie często zawiera chlor, który może negatywnie wpłynąć na kondycję skóry,

– stosowania silnych substancji odkażających, zawierających przede wszystkich alkohol i spirytus,

– stosowania zabiegów polegających na złuszczaniu naskórka, bądź też innych, mechanicznych metod oczyszczania skóry (na dwa tygodnie po zabiegu).

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na bezwzględny zakaz opalania się i stosowania samoopalaczy. Zaleca się, by osoby po depilacji laserowej unikały zbyt intensywnego oddziaływania promieni UV przez około trzy tygodnie od zabiegu.

Depilacja laserowa to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. Mimo to, doświadczony personel zawsze będzie podejmował odpowiednie kroki bezpieczeństwa, dzięki którym niebezpieczeństwo wystąpienia powikłań jest zminimalizowane do zera. Warto również zwrócić uwagę na obostrzenia, które – niezależnie od stanu skóry po zabiegu – powinny być przestrzegane w stosownych ramach czasowych. Dotyczy to zwłaszcza ekspozycji na światło słoneczne i peelingu.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]