Ta poznańska klinika stomatologiczna leczy zęby bez bólu i stresu

0
poznańska klinika stomatologiczna

Zdrowe i proste zęby to nasza najlepsza wizytówka. Jednak aby wyglądały atrakcyjnie, musimy dbać o higienę jamy ustnej oraz regularnie korzystać z wizyt u dentysty. Wiele osób odczuwa dyskomfort na samą myśl o spotkaniu ze stomatologiem. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Warto jednak mieć świadomość, że ta część medycyny przeszła niezwykłe zmiany. Nowoczesne gabinety kładą nacisk nie tylko na fachowe wykonanie zabiegu, ale również na to, aby pacjent nie czuł bólu.

Profesjonalne usługi stomatologiczne

Na ratunek chorobom zębów przychodzi nowoczesna stomatologia. Poznań oferuje wiele profesjonalnych gabinetów, w których lekarze zadbają o Twoje uzębienie. Jeśli potrzebujesz udać się do stomatologa w Poznaniu, to z całą pewnością można polecić Klinikę Stomatologiczną ChilliDent. Gabinety mieszczą się przy Placu Wolności 9, czyli w centrum miasta.

ChilliDent to młody, ale jednocześnie niezwykle kompetentny zespół lekarzy, którzy działają zgodnie z dewizą Team Work. Praca zespołowa to zatem motto kliniki. Każdy klient może liczyć na kompleksową opiekę: endodonty, chirurga, protetyka, implantologa. Jest to niezwykle istotne, w przypadku gdy podczas wizyty stomatologicznej okazuje się, że potrzebna jest konsultacja z tymi specjalistami. Są po prostu na miejscu i służą swoją wiedzą w każdym momencie.

ChilliDent jest cenione za to, że lekarze dbają nie tylko o stan uzębienia pacjenta, ale również o jego komfort psychiczny. W cenę każdego zabiegu wliczone jest znieczulenie.

Jakie zabiegi wykonywane są w gabinetach ChilliDent?

Katalog usług Kliniki ChilliDent jest niezwykle rozbudowany. Oferta obejmuje zabiegi z zakresu:

 • stomatologii zachowawczej,
 • stomatologii estetycznej, w tym: wybielanie zębów, wypełnianie zębów najnowszej generacji materiałami kompozytowymi, uzupełnienia protetyczne (licówki, korony, mosty),
 • stomatologii dziecięcej,
 • chirurgii, w tym: resekcje i korekty tkanek miękkich,
 • protetyki,
 • implantologii,
 • ortodoncji,
 • endodoncji.

Podstawą współczesnej stomatologii są zdjęcia rentgenowskie. Pozwalają zobrazować stan uzębienia. Ich wykonanie jest bezbolesne. W ChilliDent wykorzystuje się najnowocześniejszą aparaturę, za pomocą której można wykonać zdjęcia jednego zęba lub kilku zębów sąsiadujących (zdjęcia wewnątrzustne, inaczej: punktowe), zdjęcia całego uzębienia (pantomograficzne, inaczej: panoramiczne), zdjęcia obrazowania specjalnego, zdjęcia cefalometryczne wykonywane głównie w protetyce stomatologicznej i ortodoncji.

Pracownicy ChilliDent to także specjaliści z zakresu endodoncji mikroskopowej. Metody leczenia dobierają indywidualnie do każdego pacjenta. W opcji są wypełnienia bezpośrednie (plomby) lub wypełnienia protetyczne. W razie potrzeby można usunąć stare wkłady koronowo-korzeniowe lub złamane narzędzia z kanałów korzeniowych.

Finansowanie zabiegów stomatologicznych

Warto wspomnieć, że Klinika Stomatologiczna ChilliDent wspomaga swoich pacjentów w kwestii finansowania zabiegów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, mogą oni skorzystać z opcji rozłożenia kosztów leczenia na dogodne raty. Na szczegółowe pytania w tej kwestii, odpowiadają konsultanci zaufanej w branży medycznej firmy MediRaty.

Najważniejsze ćwiczenia na nogi

0
Najważniejsze ćwiczenia na nogi

Trening nóg to jeden z ważniejszych elementów planu treningowego. Poza tym, że nogi wpływają na postawę całego ciała, regularne trenowanie dolnych partii ciała ma bardzo duże znaczenie dla gospodarki hormonalnej. Niestety, wiele osób unika treningu nóg i w konsekwencji kształtuje sylwetkę przypominającą przysłowiowego „bociana”. Aby tego uniknąć, konieczne jest wykonywanie poprawnych ćwiczeń na nogi oraz stosowanie odpowiedniej diety.

Przysiad – najważniejsze z ćwiczeń

Mięśnie nóg to nie tylko mięśnie czworogłowe i mięśnie łydek. To również bardzo istotne mięśnie kulszowo-goleniowymi (potocznie nazywane dwójkami), mięśnie pośladkowe i przywodziciele. Plan treningowy powinien obejmować ćwiczenia, które zaangażują każdy z wymienionych mięśni. Równie istotne jest zachowanie prawidłowych wzorców ruchowych i dbanie o technikę. Większość ćwiczeń na nogi to ćwiczenia wielostawowe, które nie rzadko angażują cały organizm. Podstawowym ćwiczeniem na nogi są przysiady. To ćwiczenie powinny wykonywać zarówno osoby ćwiczące rekreacyjnie, jak i zawodnicy dyscyplin sportowych. Mięśniami, które wykazują największą pracę podczas przysiadu są mięśnie czworogłowe, mięsień pośladkowy większy oraz prostownik grzbietu. Przeprowadzone badania wykazały, że nie ma ćwiczenia, które w większym stopniu aktywowałoby mięsień czworogłowy uda, przez co możemy uznać, iż przysiad jest najlepszym ćwiczeniem na ten mięsień.

Ćwiczenia, które pomogą zbudować silne i umięśnione nogi

Drugim ćwiczeniem prowadzącym do kompletnego i najlepszego rozwoju mięśni nóg jest martwy ciąg. Jest to ćwiczenie, które zakłada podniesienie z pozycji ugiętej do pozycji wyprostowanej trzymanego w dłoniach obciążenia znajdującego się tuż nad ziemią. Wykonywanie tego ćwiczenia pozwala na wzmocnienie mięśni pleców, mięśni pośladkowych, mięśni kulszowo-goleniowych, mięśni czworogłowych oraz mięśni brzucha. W celu uzyskania właściwej pracy nóg kwestią kluczową w martwym ciągu jest odpowiednie jego wykonanie. Kolejnym ćwiczeniem są wykroki, czyli ćwiczenie zaliczane do grupy ćwiczeń jednostronnych. W zależności od głębokości wykonywanego wykroku i rozstawu nóg angażujemy różne mięśnie należące do dolnej partii ciała. Poza mięśniami czworogłowymi uda najbardziej zaangażowane są mięśnie skośne brzucha, kulszowo-goleniowe i pośladkowe. Budowa silnych mięśni na nogach nie jest możliwa bez zdrowego odżywiania, dlatego warta uwagi jest dieta Trójmiasto. Poza dietą bardzo duże znaczenie ma odpowiednia regeneracja, ponieważ mięśnie nóg potrzebują więcej odpoczynku niż inne grupy mięśniowe.

Włosy doczepiane – krótki poradnik przed zakupem

0
Włosy doczepiane

Włosy doczepiane to coraz chętniej stosowane dodatki do włosów. Korzystają z nich przede wszystkim kobiety, których naturalne owłosienie nie pozwala na stworzenie upragnionej fryzura. W ich wypadku sięgnięcie po włosy doczepiane może być jedynym rozwiązaniem tej sytuacji. Warto przygotować się do zakupu włosów doczepianych, aby mieć pewność, że wybierzemy te optymalnie zaspokajające nasze oczekiwania. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że o włosy takie należy również dbać w odpowiedni sposób. Zapraszamy do lektury, w trakcie której rozwiejemy wątpliwości związane z tym tematem.

Włosy naturalne czy syntetyczny?

Wybór włosów doczepianych nie jest zupełnie dowolny. Do wyboru bowiem mamy rozmaite wersje, różniące się kilkoma istotnymi parametrami. Ich znajomość może pomóc nam w wyborze odpowiednich włosów oraz uniknąć niepożądanego zakupu. Na co więc warto zwrócić uwagę w czasie przeglądania dostępnych włosów doczepianych?

Przede wszystkim istotne jest – czy wolisz sięgnąć po włosy naturalne, czy wykonane z tworzyw sztucznych. Włosy naturalne to oczywiście włosy pochodzenia ludzkiego – najczęściej odkupywane od kobiet, które zapragnęły ściąć swoje długie włosy. Włosy syntetyczne to ich sztuczna imitacja, niemniej – w wysokim stopniu podobna do oryginału. Główną różnicą pomiędzy naturalnymi a syntetycznymi włosami do doczepiania jest – obecność delikatnego połysku na tych ostatnich. Jest to cecha typowa dla włókien syntetycznych, które po prostu mienią się nieco bardziej intensywnym blaskiem niż naturalne włosy.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że włosy naturalne można poddawać tym samym codziennym kuracjom kosmetycznym, co włosy naturalne. Oznacza to, że możemy je myć szamponem do włosów, nakładać odżywkę, czesać i suszyć przy użyciu suszarki.

Rozbudowaną ofertę włosów doczepianych znaleźć możesz na Hair Lux.

Długość i inne istotne parametry w wyborze włosów doczepianych

Sięgając po włosy doczepiane, warto zwrócić uwagę na ich długość. Doczepy powinny być takiej długości, która pozwoli nam uzyskać upragniony efekt – wymarzoną fryzurę. Najczęściej, do wyboru mamy doczepy długości od 40 do 60 centymetrów, choć znajdziemy również włosy krótsze lub dłuższe.

Sposób doczepiania włosów to kolejna istotna sprawa. Do wyboru mamy kilka dostępnych rozwiązań, których wybór zależy od naszych preferencji oraz możliwości finansowych. Najczęściej stosowane to metoda clip in (przeznaczona do topperów, czyli doczepiania włosów zwiększających objętość), metoda keratynowa, tape on oraz tak zwane ringi.

Szczególnie metoda clip in jest warta rozważenia. Należy do grona najpopularniejszych nie tylko w naszym kraju, ale również innych państwach Europy Zachodniej. Przedłużenie tą metodą polega na zastosowaniu specjalnego klipsa, który zdejmowany jest na noc. Włosy doczepiane mocowane są do samej nasady włosów naturalnych, wraz z którymi współtworzą naszą fryzurę.

Metoda clip in pozwala nam na podejmowanie swobodnego wyboru, czy danego poranka mamy ochotę (lub potrzebę) doczepienia włosów, czy też nie. Ponadto, ich doczepienie nie wymaga każdorazowej wizyty w salonie kosmetycznym – całą czynność wykonujemy samodzielnie we własnym miejscu zamieszkania.

Jak wybrać wysokiej jakości kosmetyki i profesjonalny sprzęt do salonów?

0
wysokiej jakości kosmetyki

W niniejszym poradniku dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie kosmetyków oraz elementów wyposażenia salonu kosmetycznego. Skorzystaj z kilku wskazówek zakupowych, które znacznie ułatwią Ci wybór. 

Wybierz sprawdzone rozwiązania

Dziś każdy z nas robi zakupy w sieci. To bez wątpienia bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy zapoznać się z ofertą, a następnie zamówić produkty z dostawą do domu lub salonu. Zanim jednak wybierzemy kosmetyki, należy omówić kilka elementów, którymi powinien wyróżniać się dobry sklep internetowy. 

 • Pozytywne opinie klientów – to aspekt priorytetowy. Przed zakupem warto przeanalizować oceny zgromadzone w sieci. Jeżeli są pozytywne, możemy liczyć na to, że wszystkie zamówione produkty szybko trafią w nasze ręce. 
 • Profesjonalna obsługa – na stronie sklepu internetowego powinna zostać umieszczona opcja kontaktu ze specjalistyczną obsługą. Dzięki temu uzyskamy porady, które pozwolą nam wybrać produkty idealnie dostosowane do osobistych potrzeb. 
 • Bogata oferta – decydując się na wybór kosmetyków, bardzo często sięgamy po kompleksowe rozwiązania i wybieramy wiele produktów jednocześnie. Nie ulega wątpliwości, że szeroka oferta to gwarancja udanych zakupów.

Czy jednak istnieje sklep, który zagwarantuje nam wszystkie wymienione tu udogodnienia? Zdecydowanie tak. Wystarczy zajrzeć na stronę sklep.ileopard.pl. Z tego rozwiązania skorzystało już wielu wymagających klientów. 

Zawsze udane zakupy

Sklep internetowy Leopard wyróżnia się bardzo szerokim asortymentem produktów. Klienci mogą wybierać spośród wielu kosmetyków i niezbędnych akcesoriów. Dużą popularnością cieszą się również artykuły higieniczne, preparaty związane z podologią, czy też kosmetyki do manicure. Ponadto klienci bardzo chętnie sięgają po narzędzia do gabinetów kosmetycznych. Wszystkie dostępne produkty wyróżniają się pierwszorzędną jakością i pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów. Dzięki temu mamy pewność, że sięgamy po najlepsze propozycje na rynku. W ofercie nie zabraknie interesujących promocji oraz wielu nowości. Zdecydowanie warto przeanalizować pełny asortyment.

Pełen profesjonalizm

Oferta sklepu Leopard została przygotowana przez prawdziwych ekspertów, którzy branżę kosmetyczną poznali jak własną kieszeń. Ich wieloletnie doświadczenie oraz szeroka wiedza, stanowią gwarancję najwyższych standardów. Klienci zawsze mogą liczyć na indywidualne podejście i kompleksowe doradztwo na każdym etapie zakupów. Nie ulega wątpliwości, że wybierając kosmetyki oraz elementy wyposażenia salonu, warto zaufać profesjonalistom.

Davidoff – od cygar do najlepszych perfum na świecie

0

Good Life, Cool Water Men i Adventure Eau Fraiche, to nazwy perfum, których marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Davidoff to jedna z najpopularniejszych marek perfum na świecie. Ekskluzywne produkty to rezultat wieloletniej pracy całej grupy doświadczonych ekspertów, którzy chcieli zmienić świat mody. Spójrzmy na krótką historię marki Davidoff i na najlepsze produkty oferowane przez firmę. Co warto kupić? Jakie perfumy marki Davidoff to najlepsza opcja na prezent?

Davidoff – perfumy i nie tylko

Mimo że dziś większość osób kojarzy markę Davidoff z perfumami, początkowo firma zajmowała się produkcją cygar i wyrobów tytoniowych. W 1906 roku w Rosji urodził się chłopiec o imieniu Zino Davidoff. Następnie w 1911 roku wraz z rodziną przeprowadził się do Genewy, gdzie otworzył sklep z tytoniem. Cygara Davidoff Havana rozsławiły młodego producenta na całym świecie. Po wojnie pojawił się poważny problem, a mianowicie, jak przywrócić dawny popyt na cygara? Davidoff postanawia nazwać swoje wyroby nazwami drogich win. Pomysł okazał się więcej niż udany, a cygara Davidoff zostały docenione na całym świecie.

Perfumy od Davidoff

Być może znalibyśmy tę markę wyłącznie jako producent wysokiej jakości cygar. Jednak dzięki staraniom Ernsta Schneidera i jego kontraktowi z Zino Davidoffem firma zyskuje nową rundę rozwoju. W 1984 roku uruchomiono linię perfum i wypuszczono na rynek Davidoff Classic. 4 lata później ukazuje się Cool Water Davidoff, czyli zapach, który później zdobył tytuł najlepiej sprzedających się w Europie. Następnym wielkim hitem były perfumy Davidoff Silver Shadow Altitude. Jednym z najlepszych damskich zapachów jest Cool Water Woman Davidoff. Głównym akcentem perfum są kwiatowe i owocowe aromaty. Słodki sen lilii uzupełnia chłodny powiew mięty. Egzotyczne akordy ananasa, pigwy nadają perfumom ciepły nastrój. Z kolei Cool Water Night Dive Davidoff ma podkreślać wizerunek pewnej siebie kobiety biznesu. Wszechstronność zapachu sprawia, że pasuje on do sukni wieczorowej lub garnituru. Perfumy Echo Davidoff zachwycają bogatym połączeniem aromatów i niezawodną trwałością. Kilka kropel zapachu może sprawić, że zapach będzie wyczuwalny przez cały dzień. Cool Water Men Davidoff jest przykładem zawsze aktualnej klasyki. Perfumy są świetne dla mężczyzn w każdym wieku i znakomicie podkreślają styl. Pierwsze nuty otulają nas świeżością. Następnie wyczuwalny jest delikatny chłód mięty, lawendy i cytrusów. Firma przygotowała również specjalne perfumy dla silnych mężczyzn – Davidoff Champion.

Rehabilitacja dla każdego

0
Rehabilitacja dla każdego

Gdy coraz bardziej popularna jest tak zwana „praca za biurkiem” zwiększa się też odsetek społeczeństwa, który zmaga się z problemami kręgosłupa. Siedząca pozycja przez większość dnia nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu człowieka, a już z pewnością ma zły wpływ na plecy i odcinek kręgosłupa. Skutkiem tego problemu jest zwiększające się zapotrzebowanie na różnego typu rehabilitacje.

Fizjoterapeuta – praca na etat czy własna działalność gospodarcza?

0
fizjoterapia

Fizjoterapia jest jedną z metod zwalczania dolegliwości bólowych. Zajmuje się ona również poważniejszymi z korzeniami. Nic dziwnego, że wiele placówek z takimi usługami zyskuje bardzo dużą popularność wśród pacjentów. Oznacza to również, że powstaje więcej miejsc pracy dla osób, które chcą podjąć się pracy w takim zawodzie. Sprawdź, jakie formy zatrudnienia jako fizjoterapeuta będą najbardziej korzystne. Gdzie możesz szukać zatrudnienia oraz jak wygląda to w przypadku otworzenia własnej działalności?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/fizjoterapeuta-etat-czy-wlasna-firma/

Gdzie możesz szukać pracy jako fizjoterapeuta? – praca na etacie

Podstawowe miejsce pracy, od którego powinnaś zacząć poszukiwania jako fizjoterapeuta jest gabinet masażu Czy lecznica. Istnieje masa konkurencyjnych zakładów, a także większych gabinetów. Będąc również gabinety odnowy biologicznej czy kliniki współpracujące z NFZ. Można chodzić w takie gabinety organizują samorządy oraz publiczne instytucje służby zdrowia. Twoją pracą nie pogardzą również specjalistyczne szpitale, ośrodki zdrowia czy kliniki połączone z basenem lub przychodnią.

Wymiar czasu pracy fizjoterapeutów

Praca takich specjalistów zalicza się do tak zwanych zawodów medyczny. Jesteśmy zatrudnieni na etacie, podlegamy ustawie z roku 2011 dotyczących działalności leczniczej. Powoduje to, że nasz dzienny czas pracy Nie może przekraczać nie 8 godzin, a 7 godzin i 35 minut w ciągu dnia. W ciągu całego z tygodnia ten czas nie może przekraczać 37 godzin i 55 minut.

Klinika fizjoterapeutyczna – własny biznes

Prowadzenie własnego gabinetu masażu i fizjoterapii jest to szereg zalet. W takim wypadku nie jesteś ograniczony ani przez szefa, ani nie zostajecie narzucone żaden harmonogram pracy. To ty sam decydujesz, Jakie usługi wykonujesz. Sam musisz jednak zdobyć potencjalnych klientów, zadbać o lokal, opłacić ubezpieczenie i kupić potrzebny sprzęt oraz zadbać o wypłatę dla pracowników. Do twoich obowiązków będzie należało również rozliczanie się z ZUS i NFZ.

Zobacz też: http://www.niezgrani.pl/jak-zostac-technologiem-produkcji/

Sportowy zegarek dla aktywnych kobiet – TOP 3

Sportowy zegarek dla aktywnych kobiet

Jeśli prowadzisz aktywny styl życia i preferujesz na co dzień styl sportowy lub casualowy, najlepszym wyborem będzie zegarek sportowy – wybór modeli jest tak duży, że każda z nas znajdzie coś dla siebie. Sportowe modele mogą być stylowe, designerskie lub wyjątkowo nowoczesne. Poniżej prezentujemy 3 różne modele.

Jak znaleźć odpowiednie kosmetyki?

0
Jak znaleźć odpowiednie kosmetyki

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny jest bardzo istotnym czynnikiem dla wielu osób. Zwłaszcza kobiety bardzo się na nim skupiają, kupując coraz to nowe zestawy ubrań, coraz to modniejsze szpilki oraz malując twarz i paznokcie. Należy jednak pamiętać, że piękny wygląd to przede wszystkim piękna zadbana skóra.

Leczenie nietrzymania moczu. Czy konieczny jest zabieg?

0
ntm leczenie

Miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tzw. wstydliwym problemem, który objawia się niespodziewanym opróżnieniem pęcherza – i to często w zaskakujących momentach. Dlatego ważne jest odpowiednie leczenie nietrzymania moczu, które pozwoli znów normalne funkcjonować.

ZOBACZ TEŻ