Dlaczego warto założyć implanty stomatologiczne?

0
Dlaczego warto założyć implanty stomatologiczne?

Wyróżnić można wiele przyczyn utraty uzębienia przez osoby dorosłe. Do najczęściej spotykanych należą choroby dziąseł oraz urazy mechaniczne, a także próchnica. Aby na nowo cieszyć się estetycznym uśmiechem, warto skorzystać z usług gabinetu stomatologicznego. W wielu przypadkach implant zębowy to najlepszy sposób na poprawę stanu uzębienia oraz zdrowia jamy ustnej. O czym warto wiedzieć przed zabiegiem?

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe?

Implanty stomatologiczne wszczepiane są bezpośrednio w tkankę kostną żuchwy oraz szczęki. Stosuje się je zarówno w przypadku braku zębów pojedynczych, jak i ubytków wielozębowych. Warto podkreślić, że implanty zębowe uważane są za najlepsze substytuty naturalnych korzeni uzębienia. Celem ich wstawienia jest odtworzenie podstawowych mechanizmów i funkcji zęba (takich jak np. gryzienie oraz żucie) w możliwie najwierniejszej formie. Przeprowadzenie zabiegu pozwala na przywrócenie pacjentowi swobody mówienia, uczucia komfortu podczas jedzenia oraz możliwości bezproblemowej pielęgnacji jamy ustnej. Implanty zębowe zapewniają jednocześnie niezwykle estetyczny oraz trwały efekt, niewymagający wykonywania dodatkowego szlifowania. Zabieg implantacji rekomendowany jest przez Światową Organizację Zdrowia, która uznała taką formę uzupełniania ubytków zębowych za najskuteczniejszą oraz najbezpieczniejszą.

Jakie są konsekwencje nieuzupełnienia braków zębowych?

Każdy brak w uzębieniu powinien być jak najszybciej odbudowany. Odbycie konsultacji z odpowiednim specjalistą pozostaje obligatoryjne przede wszystkim ze względu na ryzyko powikłań. Utrata nawet jednego zęba może bowiem doprowadzić do postępującego przechylania się sąsiednich zębów, a tym samym ich ścierania i wypychania. Z czasem zaczyna postępować także progresywny zanik kości, co znacząco zwiększa ryzyko pojawienia się tzw. efektu Godona – w wyniku braku podparcia, zęby na przeciwnym łuku zębowym zaczynają wysuwać się z zębodołu. Nieuzupełnione ubytki mogą ponadto wywoływać kłopoty ze snem, stany migrenowe i silne bóle głowy, trudności z mówieniem oraz ograniczenia mimiki twarzy. Należy do tego doliczyć dyskomfort psychiczny i fizyczny pacjenta, powodowany zwiększoną wrażliwością oraz tkliwością zębów. Wszczepienie implantu pozwala na bezbolesne rozwiązanie tych problemów – przed zabiegiem podawane jest znieczulenie, a po jego wykonaniu pacjentowi przepisywane są odpowiednie środki przeciwbólowe.

Jakie są przeciwwskazania do wszczepienia implantu?

Wszystkie potencjalne przeciwwskazania do zabiegu ustalane są indywidualnie przez stomatologa, który przeprowadza konsultację z pacjentem. Istnieje jednak kilka podstawowych ograniczeń, które zawsze brane są pod uwagę. Do przeciwwskazań bezwzględnych należy stan ciąży, padaczka, nieleczona cukrzyca, postępująca osteoporoza oraz wszystkie aktualnie leczone formy nowotworu. Zabiegu wszczepienia implantów nie wykonuje się także u osób w zbyt młodym wieku, ponieważ jego przeprowadzenie uniemożliwia często aktywny proces rozwoju szczęki. Indywidualnej ocenie specjalisty pozostawia się natomiast wszelkie wady zgryzu oraz zaburzenia układu krzepnięcia, a także choroby nerek, serca, tarczycy, płuc czy wątroby.

Warto pamiętać również o przeciwwskazaniach miejscowych, dotyczących bezpośredniego obszaru implantacji. Utrudnieniem może być np. niewielka ilość miejsca na wykonanie korony, niedostateczna szerokość lub wysokość wyrostka zębodołowego lub występowanie progresywnego przechylenia zębów. Implanty stomatologiczne nie powinny być ponadto wszczepiane w przypadku występowania schorzeń i stanów zapalnych błon śluzowych.

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem wszczepienia implantów odwiedź stronę nowoczesnego centrum stomatologii: https://stomatologia-impla.pl/implanty/

Jak zmienić się z blondynki w brunetkę?

0
Jak zmienić się z blondynki w brunetkę?

Mniej więcej jedna czwarta kobiet na świecie to blondynki, a za blond uważa się włosy od barwy białej do jasnej brązowej. Około dwóch procent wszystkich pań ma naturalne, rude włosy, a reszta to szatynki i brunetki. Powody, dla których blondynki chcą stać się brunetkami, są właściwie bliżej nieokreślone. Zwykle to znudzenie naturalną barwą włosów. Jeśli jednak chcesz mieć ciemne włosy, zdecyduj się na coś oryginalnego. Farba mahoniowy brąz zdecydowanie wyróżni Cię w tłumie brunetek.

Zdrowie w płynie – aloes do picia

0
Zdrowie w płynie - aloes do picia

Aloes to niepozorna roślina, którą możemy spotkać w wielu domach. Posiada grube, podłużne, mięsiste liście zakończone kolcami i wypełnione sokiem. Nie od dziś wiadomo, że nie jest to zwyczajna roślina. Jej sok ma bowiem niezwykłe właściwości. Jakie dobroczynne działanie ma aloes i w jaki sposób należy go stosować? Czy picie aloesu może mieć wpływ na odchudzanie?

Kilka słów o aloesie

Liście aloesu charakteryzują się niezwykłym bogactwem substancji cennych dla naszego zdrowia. Z jego leczniczych właściwości korzystali już starożytni Egipcjanie, którzy używali aloesowego miąższu jako środka do opatrywania ran i oparzeń. Również nasze mamy i babcie wiedziały, że nie jest to jedynie roślina ozdobna, a jej sok może pomóc przy wielu dolegliwościach. Po dziś dzień aloes jest powszechnie wykorzystywany  w medycynie naturalnej oraz kosmetyce.

Z roku na rok przybywa badań naukowych dowodzących skuteczności aloesu w leczeniu i profilaktyce rozmaitych dolegliwości. Aloes ma niezwykle zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Regularne picie aloesowego soku przynosi wiele korzyści związanych z funkcjonowaniem organizmu. Warto wiedzieć, że aloes jest bogaty w ogromną ilość witamin i minerałów. Sok z aloesu zawiera witaminy A, C, E, witaminy z grupy B, cholinę, a także bardzo ważny szczególnie dla kobiet w ciąży kwas foliowy. Nie wszyscy wiedzą również, że aloes to jedna z niewielu roślin zawierających witaminę B12, która wspiera pracę mózgu, a jej suplementacja jest zalecana wegetarianom i weganom. W soku aloesowym znajdziemy także w dużych ilościach mikroelement: potas, wapń, selen, sód, żelazo, magnez, cynk i chrom oraz mangan.

Jak działa aloes?

Aloes wykazuje właściwości:

 • przeciwzapalne,
 • przeciwgrzybicze,
 • bakteriobójcze,
 • przeciwbólowe,
 • przeciwobrzękowe,
 • oczyszczające,
 • immunostymulujące,
 • nawilżające,
 • łagodzące,
 • tonizujące,
 • przeczyszczające,
 • wspomagające wzrost włosów,
 • wspomagające działanie układu pokarmowego,
 • podnoszące odporność.

Przy tak długiej liście raczej nikogo nie dziwi, że aloes odnalazł swoje stałe miejsce w medycynie oraz kosmetyce. Zacznij stosować aloes już dziś, przeczytaj artykuł: Aloes do picia – ranking 2018 >>

Aloes do picia na odchudzanie

Miąższ aloesowy jest zalecany nie tylko do użytku zewnętrznego, ale i wewnętrznego. Udowodniono bowiem, że picie aloesu może wspomagać odchudzanie! Jak to możliwe? Przede wszystkim przyczynia się do tego przyspieszenie metabolizmu, jakie powoduje aloes. Aloes powoduje wzmożenie nie tylko trawienia i wchłaniania w jelitach, ale również komórkowych przemian energetycznych. Z kolei intensywniejsza przemiana materii powoduje też zwiększenie spalania kalorii. Pamiętajmy również, że aloes przeczyszcza oraz oczyszcza nasz organizm. Zarówno w naszych jelitach, jak też w intensywniej pracujących komórkach jest mniej toksyn, niepotrzebnych złogów. Dzięki temu stajemy się lżejsi. Co więcej, gdy pokarm zbyt długo nie zalega w jelitach to mniej składników przyswajamy.

Aloes do picia – jak stosować?

Picie aloesu w celu odchudzania oraz ogólnej poprawy kondycji naszego organizmu mogą przynieść zaskakujące efekty. Ważne jednak jest to, aby nie przesadzić z ilością spożywanego aloesu. Nadużywane go w celu oczyszczania może prowadzić do zaburzenia funkcji jelit i w konsekwencji spowodować przewlekłe zaparcia i wzdęcia. Może również stać się przyczyną zaburzeń wchłaniania. Aloes to silny środek o działaniu leczniczym, dlatego stosujemy go tylko w formie kuracji. W jaki sposób go dawkować? Sok aloesowy możemy nabyć w aptekach lub w sklepach ze zdrową żywnością. Należy przyjmować 50ml dziennie przed posiłkiem.

Dowiedz się więcej: duoaloes.pl

DuoLife S.A. ul. Topolowa 22, Więckowice k/Krakowa. Tel. 12 333 45 67

Biodermokosmetyki – innowacyjne, skuteczne kosmetyki. Na czym polega ich unikalne działanie?

0
Biodermokosmetyki - innowacyjne, skuteczne kosmetyki. Na czym polega ich unikalne działanie?

Szukasz kosmetyków, które sprawią, że twoja skóra będzie gładka, pozbawiona przebarwień i bardziej promienna? Postaw na biodermokosmetyki! Zawarte w nich składniki aktywne powodują, że skóra znacznie szybciej się regeneruje. Dlaczego tak się dzieje? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Przeszczep włosów – poznaj podstawowe fakty

0
Przeszczep włosów - poznaj podstawowe fakty

Przeszczep włosów brzmi jak cudowne remedium na łysienie, jednak czy zabieg ten u każdego da dobre efekty? Jeśli rozważasz przeszczepienie włosów koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi faktami na temat tego zabiegu.

Łysienie jest poważnym defektem w naszym wyglądzie i dla wielu osób staje się źródłem kompleksów i osłabionej pewności siebie. Z tego powodu wiele osób borykających się z łysieniem rozważa zabieg przeszczepienia włosów. Kiedy opłaca się wykonać przeszczep włosów? I czy każda osoba z łysieniem kwalifikuje się do zabiegu? Czy jest on bezpieczny? Czy efekt utrzymuje się całe życie? Te i inne pytania przychodzą na myśl, kiedy rozważa się przeszczep włosów. W tym artykule postaramy się udzielić podstawowych i najważniejszych informacji na temat tego zabiegu.

Kto kwalifikuje się do przeszczepu włosów? Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeszczepu włosów wykonuje się niemal wyłącznie w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej. Największą przeszkodą jest oczywiście koszt takiego zabiegu – około 8 tysięcy złotych, a często trzeba ich wykonać więcej, nawet trzy czy cztery. Zanim pacjent zakwalifikuje się do zabiegu musi odbyć konsultacje z chirurgiem, które będzie w stanie określić jakie efekty są możliwe do uzyskania w konkretnym przypadku. Nie każda osoba nadaje się do zabiegu. Przeszczep włosów wykonuje się niemal wyłącznie u mężczyzn, co związane jest z naturą przebiegu łysienia u tej płci, a także wyłącznie u osób po 25. roku życia.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów? Chirurg najpierw wyciąga włos wraz z korzeniem z innego miejsca na ciele pacjenta, a następnie przeszczepia go jeden po drugiej w łysiejące miejsce na głowie.

Jaki efekt końcowy zabiegu można uzyskać?

Na ostateczny efekt ma wpływ m.in. precyzja i doświadczenie chirurga, który będzie go wykonywał. Ponadto przeszczep włosów nie da nigdy efektu gęstej czupryny, co najwyżej będą nieco bardziej gęste w miejscach, które były wcześniej przerzedzone. Zabieg ma pewne ograniczenia, na przykład nie można wszczepiać włosów zbyt blisko siebie, bo mogłyby uszkodzić te obecne lub po prostu się nie przyjąć. Jeśli zajdą takie komplikacje, efekt przeszczepu włosów może być rozczarowujący dla pacjenta.

Jeden zabieg nie przywróci naszej fryzurze objętości jak za młodych lat, dlatego musimy nastawić się na wydatek rzędu od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W tym artykule https://www.nanogen.pl/przeszczep-wlosow.html znajdziesz wiele informacji na temat metoda tego zabiegu, a także listę klinik w Polsce, które wykonują takie zabiegi. Na ich stronach sprawdzisz orientacyjny koszt całej sesji.

Czy przeszczep włosów jest trwały? Czy trzeba go powtarzać?

Ogromną zaletą przeszczepu włosów jest trwałość zabiegu. Jeśli włosy dobrze się przyjmą efekt utrzymuje się do końca życia. Z tego powodu przeszczep włosów jest uważany za skuteczną metodę przeciwdziałania łysieniu i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Dla uzyskania najlepszego efektu zabieg przeszczepu można połączyć ze stosowaniem specjalnych kosmetyków zagęszczających włosy metodą nanowłókien. Takie rozwiązanie dostarcza np. linia kosmetyków Nanogen https://www.nanogen.pl/. Efekt gęstszych włosów utrzymuje się do kolejnego mycia, a nanowłókna można stosować nawet codziennie.

Sukienki koronkowe na randkę, wesele, imprezę… Na jakie okazje zakładać sukienki z koronki?

0
Sukienki koronkowe na randkę, wesele, imprezę... Na jakie okazje zakładać sukienki z koronki?

Sukienki koronkowe bez wątpienia są ponadczasowe. Pasują kobietom w każdym wieku. Co więcej – można je założyć na wiele okazji. Warto jednak wiedzieć, na jakie dokładnie postawić. Podpowiadamy, kiedy sprawdzi się sukienka z koronki.

Pędzle Hakuro – jakość podyktowana doświadczeniem

0
Pędzle Hakuro – jakość podyktowana doświadczeniem

Współczesny rynek kosmetyczny oferuje nam szereg niezliczonych propozycji. Wydawać by się mogło, że tak bogata oferta to duży atut, jednak rzeczywistość pokazuje, że wiele kobiet najzwyczajniej gubi się w drogeryjnym asortymencie. Zarówno, jeśli chodzi o kosmetyki, jak i akcesoria. W takiej sytuacji zawsze warto stawiać na znanych producentów. W kategorii pędzli do makijażu, Hakuro nie ma sobie równych. Z jednej strony wysoce jakościowe, bezpieczne dla twarzy, zapewniające idealne rozprowadzenie preparatów do makijażu, z drugiej zaś łatwe w użytku.

Pędzle do oczu – przegląd propozycji

Wśród wielu akcesoriów do makijażu, pędzle Hakuro stanowią najlepszą propozycję. Dostępne zarówno w zestawie, jak i pojedynczo. Każdy posiada inną rolę i przeznaczenie. Podczas gdy niektóre sprawdzą się fenomenalnie do nakładania cieni na powieki, inne z kolei okażą się nieodzowne podczas ich rozcierania, aplikacji eyelinera czy korektora pod oczy. A konkretnie, pędzel H70 będzie wybawieniem podczas nakładania cieni sypkich lub prasowanych na całą powiekę. Jeśli finalny makijaż oka ma stanowić połączenie kilku cieni, wówczas potrzebny będzie model H79, którym idealnie rozprowadzimy poszczególne kolory, uzyskując wrażenie estetycznej spójności. Uzupełnieniem całości jest pędzel Hakuro H76, znajdujący zastosowanie podczas nakładania kosmetyków w wewnętrznych kącikach oczu i wzdłuż dolnej linii rzęs.

Każda przedstawicielka płci pięknej doskonale wie, że idealny makijaż nie składa się wyłącznie z aplikacji cieni. Nie bez znaczenia pozostaje również korektor, którym ukryjemy ewentualne ślady zmęczenia czy niedospania, a także perfekcyjny kształt brwi. Podczas, gdy w pierwszym przypadku nieodzowny będzie pędzel Hakuro H77, tak w drugim z pomocą przyjdzie H85. Co więcej, marka rozwiąże również problem narysowania idealnie cienkiej i mega dokładnej linii na górnej powiece . Wszystko za sprawą pędzelków, których unikalna konstrukcja zapewniająca odpowiednią twardość oraz zastosowanie włosia syntetycznego pozwoli cieszyć się kreskami – jak od profesjonalnej wizażanki!

Pędzle Hakuro – w czym tkwi ich fenomen?

Rodzić się może pytanie, co takiego spektakularnego jest w zestawach tego producenta, że polecają je zarówno styliści, blogerzy, jak i przeciętni użytkownicy? Przede wszystkim zastosowanie naturalnego włosia, które jest nie tylko miękkie i bezpieczne dla delikatnej okolicy oczu, ale również łagodne, dzięki czemu nie powoduje podrażnień. To z pewnością dobra wiadomość dla osób, które borykają się z alergiami i problemami skórnymi, u których znalezienie idealnych pędzli do makijażu niejednokrotnie graniczy z cudem.

Kto stoi za twoimi rzęsami?

0
Kto stoi za twoimi rzęsami

Różne zabiegi z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej sprawiają, że kobiety odkrywają na nowo pewność siebie, pozbywają się kompleksów, są gotowe do podboju świata. Kto stoi za tymi zmianami? Inne kobiety, które masują, pielęgnują skórę, dbają o włosy albo stylizują rzęsy. To od ich kunsztu, zaangażowania i wiedzy zależą udane stylizacje i metamorfozy. Stylistki rzęs są niczym artyści, którzy czynią z kobiet dzieła sztuki. Ostatnia kampania Noble Lashes w Krakowie doskonale to pokazuje.

Doceń ją!

Jak często korzystasz z usług gabinetu kosmetycznego lub salonu piękności? Dbasz o paznokcie, włosy? Regularnie korzystasz z zabiegów na ciało i twarz? Nie wyobrażasz sobie oka bez sztucznych rzęs? Za tymi wszystkimi zabiegami stoją kobiety, które wiele swojego czasu i energii poświęcają właśnie dla ciebie, dla twojej urody i spektakularnego efektu. Nie każdy może pracować z kobiecym ciałem, nie każdy może stylizować rzęsy albo wykonywać dermapen. Potrzebna jest wiedza, doświadczenie i zdolności.

Dzień stylistyki – przedłużanie rzęs jak sztuka!

Stylistka rzęs to jedna z ciekawszy postaci. Nie tylko nakłada sztuczne rzęsy. To ona otwiera nasze oko, sprawia, że nasza twarz jest wyraźniejsza i przykuwa uwagę. To jej doświadczenie gwarantuje, że przedłużanie rzęs daje naturalne efekty. Wszystko jest dyskretne, eleganckie i z klasą. Aby osiągnąć taki efekt potrzeba szczególnego rodzaju kompetencji, na które zwracała uwagę ostatnia kampania Noble Lashes w Krakowie. Marka związana ze stolicą małopolski między 17 a 24 września pytała na billboardach #O czym zapomniał Leonardo. Spot promujący całą akcję przyniósł odpowiedź: chodziło oczywiście o brak rzęs Cecylii Gallerani, bohaterki obrazu „Dama z gronostajem”. Akcję promowały również samochody Traficar z doczepionymi rzęsami. Natomiast dzień wieńczący całą akcję, czyli 24 września Noble Lashes ogłosiło Światowym Dniem Stylistki Rzęs (zobacz: noblelashes.pl).

Artystka oczu: sztuczne rzęsy oknem na świat

Artystka oczuSpot w przewrotny sposób nie tylko podkreślił związek marki Noble Lashes z Krakowem, lecz także zwrócił uwagę na artystyczne kompetencje stylistki. Osoby nieco szalonej, w nieszablonowy sposób postrzegającej świat. Stylistka rzęs to osoba, która widzi niedoskonałości, a jednoczesnie potrafi je twórczo wykorzystać. Tak samo w końcu postępuje z naszymi rzęsami. Indywidualizuje zabieg, dopasowuje rzęsy do kształtu naszego oka. Przy okazji często słucha o naszych problemach, niepewnościach, a potem wspólnie z nami cieszy się ze świetnego efektu i pewności siebie, jaką zyskujemy dzięki nowemu spojrzeniu. W końcu oczy to zwierciadło duszy – każda stylistka o tym wie.

Spot Noble Lashes można obejrzeć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=rhdvM1xckMA

Nadaj swojej skórze blask, stosując peeling rozświetlający

0
Nadaj swojej skórze blask, stosując peeling rozświetlający

Regularny peeling twarzy to sposób na świeży, zdrowy i rozświetlony wygląd. Jeśli twoja skóra wydaje się być szara, źle nawilżona lub przebarwiona, sięgnij po L’Oréal Paris Sugar Scrubs – peeling cukrowy z naturalnymi składnikami, które przywrócą Twojej skórze idealny blask, gładkość oraz miękkość. Poczuj się świeżo i pięknie, stosując L’Oréal Paris Sugar Scrubs!

Jakie perfumy?

0
Jakie perfumy

Jednym z czynników wpływających na naszą aparycję i postrzeganie przez osoby z zewnątrz jest nasz wygląd osobisty i higiena. Dlatego tak dużą rolę odgrywają ubiór oraz kosmetyki, które stosujemy na co dzień. Odpowiedni wygląd potrafi mieć znaczący wpływ na to, co dzieje się w naszym życiu. Schludny wygląd jest jednym z wymogów pracowniczych w wielu firmach, dlatego też może to zadecydować o naszym losie podczas rozmowy kwalifikacyjnej i być czynnikiem, który przyczyni się do naszego zatrudnienia lub odrzucenia naszej aplikacji. Tym, co szczególnie przyciąga uwagę klientów, są perfumy.

Dobry zapach potrafi zrobić wrażenie nie tylko w życiu zawodowym, ale i osobistym. To tłumaczy wysokie ceny perfum w różnych sklepach, a także popularność sklepów z perfumami na lotniskach, gdzie wielu pasażerów testuje na sobie określone zapachy oferowane przez marki znane na całym świecie. Sklepy bardzo dbają o swoje produkty. Również specjaliści z branży robią wszystko, aby dostarczać wysokiej jakości produkty swoim klientom. Perfumy podzielić można na męski i damskie, a także na zapachy, którymi się charakteryzują.

Najpopularniejsze są perfumy cytrusowe – np. o zapachu cytryny, limonki lub pomarańczy. Występują także kwiatowe preferowane głównie przez kobiety, a wśród zapachów kwiatowych są m.in. róża, jaśmin i konwalia. Wśród mężczyzn popularniejsze są zapachy drzewne – z takich drzew jak np. cedr. Są także szpyrowe, czyli mix cytrusowych i drzewnych zapachów. Ponadto, również sporą popularnością cieszą się zapachy orientalne. Te z kolei są nacechowane zmysłowością i egzotyką. Popularnym składnikiem takich perfum jest wanilia, ale także częstymi składnikami są goździki i cynamon. Są też perfumy zielone, których odstawę stanowią rozmaryn, mięta lub szałwia. Paprociowe to dla odmiany te, w których mech dębowy miesza się np. z lawendą. Są także i kategorie mniej popularne jak tytoniowo-skórzane, w których zarówno skóra, jak i tytoń są łatwo wyczuwalne oraz aldehydowe, które stanowią najmłodszą kategorię liczącą około sto lat.