Jak stosować maseczki kosmetyczne na twarz?

0
maseczki kosmetyczne na twarz

Maseczki na twarz to kosmetyki, z których korzystają tysiące Polek w rozmaitym wieku. Używamy ich z najróżniejszych powodów – dla poprawy kondycji cery, jej nawilżenia, rozświetlenia oraz w celu uzyskania innych korzystnych rezultatów. Niestety, ale nie wszystkie użytkowniczki maseczek wiedzą jak należy się z nimi obchodzić. Poniżej podpowiadamy jak należy używać maseczek na twarz krok po kroku oraz z jakich kosmetyków warto korzystać przed nałożeniem maseczki.

Przed nałożeniem maseczki na twarz

Każdy i każda z nas chce się czuć pięknymi. By to osiągnąć, należy odpowiednio zadbać o wygląd swojej twarzy. W tym również – o stan naszej cery. Ma ona kluczowy wpływ na to, jak odbierają nas inne osoby i jakie wrażenie na nich wywołujemy.

Oczywiście, maseczki na twarz należy stosować w towarzystwie innych kosmetyków, a dokładnie – po dogłębnym oczyszczeniu twarzy. W innym wypadku maseczka będzie mniej skuteczna, a jej wpływ znacząco ograniczony.

Zacznijmy od demakijażu. Należy usunąć cały makijaż z cery, oczu, powiek, brwi oraz szyi. Przy okazji usuniemy nadmiar wyprodukowanego przez naszą skórę sebum. Gdy twarz jest już w stanie „naturalnym”, należy przejść do kolejnego kroku.

Jest to wykonanie peelingu. Etap ten ma niezwykle ważne znaczenie, gdyż rogowaciejący naskórek stanowi dużą przeszkodę i utrudnienie w czasie stosowania maseczki. Dlatego należy po prostu go usunąć. Peeling dobieramy pod kątem predyspozycji naszej cery – gruboziarnisty lub enzymatyczny.

Po usunięciu rogowaciejącego naskórka należy dokładnie oczyścić twarz. Możemy skorzystać z żelu do mycia twarzy, a także – zmieszać go z samym peelingiem i zastosować oba kosmetyki jednocześnie.

Ostatnim krokiem przed nałożeniem maseczki jest zastosowanie toniku. Niestety, jest to często opuszczany krok, który ma olbrzymi wpływ na uzyskane rezultaty. Tonik przywraca odpowiedni poziom pH naszej skóry, a tym samym – przygotowuje ją na wchłonięcie substancji odżywczych z maseczki. Możemy użyć zarówno toniku w postaci rozpylanej mgiełki lub płynu, którym nawilżymy wacik kosmetyczny.

Maseczki do twarzy – po jakie warto sięgać?

Po zakończeniu działań przygotowujących należy nałożyć na twarz maseczkę. Znajdziemy rozmaite rodzaje maseczki do twarzy. Zarówno te w postaci glinki, nasączonej tkaniny, kremu lub żelu. Sposób ich stosowania powinien być podany na opakowaniu, jednak najważniejsze jest – utrzymywanie ich przez czas zalecany przez producenta. Po jego upłynięciu maseczki najczęściej usuwamy lub zmywamy, choć niektóre z nich – na przykład w postaci kremu – można wmasować w cerę.

Warto podkreślić, że maseczki należy nakładać na twarz po jej wysuszeniu – czyli po odparowaniu tonika z jej powierzchni. Po ściągnięciu maseczki, twarz można delikatnie rozmasować opuszkami palców lub używając masażera do twarzy. Pobudzi to mikrokrążenie w naszych tkankach, wspomagając ich odżywienie. 

Na koniec warto nałożyć na twarz krem. Możemy zastosować różne typy kremów – zarówno te o podobnym jak maseczka działaniu, jak i komplementarne względem niej. Może to być również najzwyklejszy krem nawilżający – najważniejsze jest samo jego zastosowanie. Dzięki niemu cera będzie lepiej odżywiona, a dobroczynne składniki będą transportowane w głąb naszych tkanek.

Szampony do włosów przetłuszczających się

0
Szampony do włosów przetłuszczających się

Nadmiernie przetłuszczające się włosy to zmora wielu Polek i Polaków. Problem ten może pojawić się w niemal każdy momencie życia, często jednak daje o sobie znać już w okresie dojrzewania. Ponadto, wiele osób narzeka na przetłuszczające się włosy przez większą część swojego życia. Podstawowym sposobem walki z tym problemem jest odpowiednia higiena – stosowanie specjalistycznych kosmetyków oraz troska o swoje zdrowie, dietę i dobrą kondycję. Jeśli poszukujesz kosmetyków skutecznych w walce z nadmierną produkcją łoju na skórze głowy – poniżej podpowiadamy, po jakie szampony do włosów warto sięgnąć.

Szampony skuteczne w walce z nadmierną produkcją łoju

Szampony to podstawowe kosmetyki do włosów, z których powinni korzystać wszyscy. Oprócz mycia włosów oczyszczają również skórę głowy, usuwając z niej nadmiar wydzielin.

Włosy osób cierpiących na ten problem są zazwyczaj pozbawione objętości, oklapłe oraz wyglądają na „zmęczone”. Ich końcówki mogą być natomiast nadmiernie wysuszone. By utrzymać je w dobrej kondycji, często myje się je codziennie lub nawet częściej – rano i wieczorem. Jest to niezbyt wygodne rozwiązanie, zważywszy, że włosy trzeba dodatkowo wysuszyć i uczesać.

Dlatego warto rozwiązać problem, sięgając po odpowiednie kosmetyki. Przede wszystkim – konieczny jest wybór szampony dedykowanego do włosów przetłuszczających się. Przeglądając dostępne warto kierować się przede

Jaki szampon do włosów przetłuszczających się?

Przeglądając dostępne szampony do włosów przetłuszczających się, możemy zauważyć ich rozmaite rodzaje i „warianty”. Wybór tego odpowiednio zależy przede wszystkim od przyczyn nadmiernego przetłuszczania się włosów. Te natomiast mogą być trojakie – genetyczne, hormonalne lub wynikające z zaniedbania. Najłatwiej poradzić sobie w tym ostatnim przypadku.

Dwa pierwsze są trudniejsze. Osoby, których włosy przetłuszczają się na tle hormonalnym lub genetycznym, powinny przede wszystkim unikać szamponów zawierających w składzie silikony, SLS lub SLES. Zamiast nich, lepiej sięgać po kosmetyki do włosów z glukozydem – na przykład kokosowym lub laurylowym. Dobrym wyborem są również kosmetyki zawierające mydlnicę lekarską bądź betainę kokamidopropylową

Zwracając uwagę na skład szamponu, warto również poszukiwać wyciągu z rozmarynu, czarnej rzodkwi, cytryny, lawendy, dziegciu brzozowego, pokrzywy, łopianu, mięty, rzepy, chmielu, aloesu, a także węgla aktywnego, glinki marokańskiej lub drzewa herbacianego. Składniki te są niezwykle pomocne w obniżeniu poziomu wydzielanego przez skórę sebum. Ponadto, łagodzą stany zapalne i zmniejszają obrzęki powstające w tkankach skóry.  

Jak myć włosy przetłuszczające się?

Oprócz stosowania specjalnego szamponu, w walce z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami pomocne jest odpowiednie ich mycie. Wbrew pozorom, ma ono duży wpływ na kondycję włosów oraz skóry głowy. W jaki sposób należy myć włosy?

Przede wszystkim – odradzamy mycie włosów gorącą wodą. Zdecydowanie lepiej wpływa na strukturę włosa kontakt z wodą chłodną lub letnią. Po wymyciu włosów należy dokładnie je spłukać dużą ilością wody, usuwając pozostałości szamponu. W tym celu również należy unikać wody gorącej.

W czasie mycia włosów należy delikatnie masować skórę głowy opuszkami palców. Warto unikać nadmiernie energicznych ruchów, które mogłyby doprowadzić do powstania mikro-otarć. Lepszym rozwiązaniem będzie masaż głowy, w czasie którego uaktywnimy powierzchnię skóry naszej głowy, by wchłonęła więcej substancji odżywczych.

Czym jest i jak powstaje hipoglikemia?

0
hipoglikemia

Hipoglikemia inaczej mówiąc jest to spadek poziomu glukozy poniżej prawidłowych wartości. Jest to stan, który towarzyszy najczęściej przy leczeniu cukrzycy insuliną lub lekami doustnymi. Hipoglikemia reaktywna pojawia się tuż po spożyciu posiłku. Takie schorzenie może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu, ponieważ narządem, który jest wówczas najbardziej wrażliwy na spadek poziomu cukru jest mózg.  najbardziej wrażliwym na spadek poziomu glukozy jest mózg. Czym dokładnie jest hipoglikemia? Jakie są jej rodzaje i przyczyny? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/hipoglikemia-jak-powstaje-to-powiklanie-cukrzycy/

Hipoglikemia – czym jest?

Hipoglikemia to tak jak pisaliśmy wyżej zbyt niski poziom glukozy we krwi. Poziom glukozy, który uznawany jest za prawidłowy to 70 – 99 mg/ dl, czyli 3,9 – 5,5 mmol/ l. Kiedy glikemia obniża się poniżej 70 mg/ gl, można mówić już o hipoglikemii. Jednak watro zaznaczyć, że spadek poziomu glukozy we krwi poniżej wartości progowej, nie zawsze wiąże się z wystąpieniem objawów hipoglikemii.

Jakie są rodzaje hipoglikemii?

W zależności od stopnia nasilenia można wyróżnić rodzaje hipoglikemii takie jak:

 • hipoglikemia lekka, gdy poziom glukozy wynosi 50 – 70 mg/ dl
 • hipoglikemia umiarkowana, przy poziomie glukozy 30 – 50 mg/ dl
 • hipoglikemia ciężka, gdy glikemia obniża się poniżej 20 – 30 mg/ dl.

Hipoglikemia ciężka to stan, który zagraża życiu. W jej przypadku może dojść do zagrożenia życia, ponieważ może dojść do utraty przytomności, a nawet śpiączki.

Jakie są przyczyny hipoglikemii?

Do najczęściej występujących przyczyn hipoglikemii możemy zaliczyć niewłaściwe dawkowanie insuliny lub leków hipoglikemizujących. Tyczy się te zwłaszcza zbyt wysokich dawek insuliny. Niewłaściwe dawkowanie zarówno leków jak i insuliny to niestety nie jedyna przyczyna hipoglikemii.

 Do spadku poziomu glukozy we krwi mogą przyczyniać się również czynniki takie jak:

 • nadużywanie alkoholu
 • intensywny wysiłek fizyczny
 • niewłaściwa dieta (pomijanie posiłków, dieta niskowęglowodanowa)
 • nagła redukcja masy ciała

Objawy hipoglikemii

Charakter, a także stopień nasilenia objawów zależy przede wszystkim od tego, jak duży jest spadek poziomu glukozy we krwi:

 • hipoglikemia lekka objawia się bólem głowy, osłabieniem, uczuciem głodu oraz drżeniem rak
 • hipoglikemii umiarkowanej może towarzyszyć kołatanie serca, bóle brzucha, nadmierna potliwość
 • w przebiegu hipoglikemii ciężkiej istnieje ryzyko utraty przytomności, wystąpienia drgawek, a także śpiączki hipoglikemicznej.

Zobacz też: http://www.fabrykafigury.pl/skad-sie-bierze-otylosc-dlaczego-jest-tak-grozna/ 

Trzy suplementy diety, które pomogą w zrzuceniu zbędnych kilogramów

0
suplementy diety

Osiągnięcie prawidłowej wagi to dla wielu osób niemałe wyzwanie, zwłaszcza jeśli tryb życia nie za bardzo pozwala na utrzymanie prawidłowej diety i częste zaglądanie do siłowni. Z pomocą  takim przypadku mogą przyjść suplementy, które mogą nieco pobudzić układ trawienny i przyspieszyć zrzucanie zbędnych kilogramów. Sprawdź, jakie produkty mogą przydać się podczas odchudzania.

Preparaty ze spiruliną

W ostatnich latach suplementy diety z algami są prawdziwym hitem wśród osób dbających o dobrą formę. Wbrew pozorom nie kryje się za tym jedynie dobry marketing. Spirulina była dobrze znana już Aztekom i rzeczywiście posiada właściwości, które mogą sprzyjać zrzuceniu zbędnych kilogramów. Zielono-niebieskie algi zawierają bowiem rekordowe ilości białka, są również bogate w sycący i zmniejszającą apetyt fenyloalaninę.

Dodatkowo spirulina pobudza metabolizm, co może znacząco przyspieszyć proces odchudzania się. Ze względu na wysoką zawartość białka i dobrze przyswajalnego żelaza jest polecana w szczególności wegetarianom i weganom. Niepozorne algi świetnie radzą sobie również z oczyszczaniem organizmu z toksyn, metali ciężkich i innych szkodliwych substancji. Jest zatem polecana osobom, które nie mogą uwolnić się od używek np. papierosów.

Czerwona herbata z chromem

Choć większość osób kojarzy czerwoną herbatę z aromatycznym napojem, to istnieje również możliwość kupienia jej w formie suplementu diety w kapsułkach. Firma Ginseng Poland oferuje produkty wzbogacone dodatkowo o chrom, który powinien być ważnym składnikiem  diety  osób chcących uzyskać prawidłową wagę. Minerał reguluje poziom cukru we krwi i może przyspieszać utratę zbędnych kilogramów.

Z kolei sproszkowane liście czerwonej herbaty pozwalają na poprawę metabolizmu i szybsze pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ponadto czerwona herbata Pu-Erh może dodać energii, która jest niezbędna w przypadku osób regularnie uprawiających sport. Dodatkowo suplementy diety z popularną, chińską herbatą mogą oczyścić organizm z toksyn, które często są przyczyną powolnej utraty wagi.

Suplementy z żeń-szeniem

Uznawany za panaceum na wszystkie dolegliwości żeń-szeń również jest sprzymierzeńcem osób, którym zależy na zadbanej sylwetce. Roślina, której dobroczynny wpływ na funkcjonowanie organizmu był znany w Chinach już ponad 4000 lat temu, może przyspieszać przemianę materii. To z kolei pozwala na szybsze zauważenie rezultatów diety i ćwiczeń. Ponadto żeń-szeń dobrze działa na ogólną kondycję układu trawiennego.

Suplementy diety z korzeniem żeń-szenia ze sklepu Ginseng Poland mogą także poprawić wydolność organizmu, wzmocnić odporność i dodać odrobiny energii. To wszystko może przełożyć się w rezultacie na większą chęć do regularnych ćwiczeń, które są dość istotnym elementem w walce o szczuplejsze ciało. Na dodatek żeń-szeń reguluje poziom cukru we krwi, co również nie jest bez znaczenia dla osób marzących o zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Gdzie kupić zdrową żywność wysokiej jakości?

0
Gdzie kupić zdrową żywność wysokiej jakości

Coraz więcej osób stawia na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. W niniejszym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie artykułów spożywczych, które pozwolą nam przez długie lata cieszyć się doskonałym samopoczuciem. Poznaj szczegółowe informacje i ciesz się z dokonanego wyboru.

Wybierz sprawdzony sklep

Na rynku znajdziemy wiele sklepów ze zdrową żywnością. Jednak poszukiwanie konkretnych artykułów w punktach stacjonarnych mogłoby zająć stanowczo zbyt wiele czasu. Dlatego warto postawić na sklep internetowy. Wygoda takiego rozwiązania jest ogromna. Wystarczy dodać produkty do koszyka, a następnie złożyć zamówienie. Zanim tego dokonamy, należy pamiętać o kilku istotnych kryteriach.

 • Komentarze klientów – opinie kupujących bez problemu znajdziemy w sieci. Jeśli są pozytywne, śmiało można takową ofertę rozważyć. To bez wątpienia zwiastuje udane zakupy. 
 • Szeroka oferta – przy zakupie zdrowej żywności warto mieć wybór. Bogaty asortyment będzie bardzo istotnym atutem. Wówczas z łatwością wybierzemy rozwiązania idealnie dopasowane do osobistych potrzeb.
 • Profesjonalizm – kupujmy u specjalistów. Jeżeli na stronie sklepu poza ofertą produktową znajdziemy również blog o zdrowym odżywianiu, oznacza to, że mamy do czynienia z ekspertami. 
 • Komfort zakupów – kupujmy na stronach, na których zamieszczono szczegółowe zdjęcia oraz opisy produktów. Ponadto proces składania zamówień nie powinien sprawić żadnych problemów. 

Wszystkie wymienione tu atuty czekają na klientów sklepu internetowego FitorSweet. Dołącz do nich i ciesz się z udanych zakupów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Wybierz produkty pierwszorzędnej jakości

Sklep internetowy FitorSweet wyróżnia się bogatą i zróżnicowaną ofertą artykułów z zakresu zdrowej żywności. Wszystkie charakteryzują się znakomitym składem i pochodzą od uznanych producentów. Dzięki temu z łatwością wybierzemy rozwiązania, które pozwolą nam włączyć do diety doskonałe produkty. Asortyment obejmuje zdrowe słodycze, żywność nieprzetworzoną, artykuły przeznaczone dla wegan, a także preparaty naturalne czy suplementy diety. Na uwagę zasługują również bardzo atrakcyjne ceny. Ponadto doskonała oferta dla osób, które stale poszukują rynkowych nowości. Nic więc dziwnego, że każdego dnia na stronę zagląda tak wielu klientów. Dołącz do nich i sięgnij po najlepsze propozycje na rynku.

Dlaczego warto? 

Sklep internetowy FitorSweet powstał z inicjatywy prawdziwych pasjonatów, którzy poznali wszystkie tajniki zdrowego żywienia. Dzięki temu mogą zaproponować rozwiązania dla każdego. Klienci mogą więc liczyć na indywidualne podejście oraz rzetelne doradztwo przy wyborze produktów. To doskonała okazja, aby zadbać o zdrowie i zmienić swoją sylwetkę. Nie ulega wątpliwości, że przy wyborze wysokiej klasy artykułów, warto zaufać profesjonalistom.

Trzy sposoby na zrzucenie wagi

0
Trzy sposoby na zrzucenie wagi

Tyje się szybko, a odchudza powoli – taka jest prawda, która jest powszechnie znana. Zrzucenie zbędnych kilogramów to proces długotrwały, który na dodatek musi być okupiony wielkim cierpieniem. Nie ma się co oszukiwać, że jest inaczej. Aczkolwiek należy powiedzieć, że odchudzanie jest procesem opłacalnym, który pozwoli na osiągnięcie wymarzonego celu. Jak się odchudzać? O czym należy pamiętać, jeżeli zdecydujemy się na zdrowy styl życia?

Poradnik Jak szybko schudnąć

Fast foodom mówimy nie

Tak, ten kebab z obrazka uśmiecha się do nas tak pięknie, a te frytki z tym ketchupem wyglądają tak apetycznie. Już chyba nie trzeba wspomnieć o tym, że ten hamburger to istny diabeł, bo tak mocno nas kusi. Jeżeli chcemy się odchudzać, to raz na zawsze musimy zapomnieć o takich posiłkach, które popularnie nazywane są zapychaczami. Będąc na diecie mamy do wyboru dietę w pudełkach, która każdego dnia będzie dowożona do naszego domu lub też na samodzielnie gotowanie. Fast food to posiłki, które nie niosą ze sobą żadnych wartości. Zdrowe, pełnowartościowe dania, które zawierają cenne składniki odżywcze to podstawa każdej diety, która pozwoli na zgubienie zbędnych kilogramów.

Śniadanie – zawsze

Głodówka pomoże zgubić zbędne kilogramy, ale kiedy tylko z niej zrezygnujemy, zadowoleni z osiągniętych efektów, bardzo szybko odzyskamy to, co utraciliśmy i to jeszcze z nawiązką. Nigdy nie można stosować takich metod i należy pamiętać o tym, że śniadanie to podstawa każdej diety. Na pierwszy posiłek można zjeść dowolne, zdrowe potrawy, ponieważ te kalorie na pewno uda nam się zgubić w ciągu dnia. Lepiej najeść się na śniadanie porządnie, dzięki czemu będziemy mieli również energię przez cały dzień, a zjeść potem mniejszy obiad i lekkostrawną kolację. Śniadanie to podstawa każdej diety, więc w żaden sposób nie można o tym zapominać. Do tego nie można zapomnieć o tym, żeby coś wypić, dzięki czemu pożywienie będzie lepiej trawione. Na śniadanie można zdecydować się na zieloną herbatę, która ma dobroczynny wpływ na nasz organizm.

Zdrowe przekąski

To przekąski najczęściej doprowadzają do tego, że tyjemy. Nawet, jak nie jesteśmy głodni, to musimy coś pochrupać. A to jakieś chipsy, a to paluszki, czy też czekoladowe batoniki. Koniecznie trzeba z tego zrezygnować, ponieważ to one nam najwięcej szkodzą. Jeżeli już musimy coś chrupać, to niech to będzie jakiś surowe warzyw, czy też owoc. Aczkolwiek lepiej postawić na warzywa, ponieważ ich kaloryczność jest o wiele niższa. Warto wyposażyć się także w zdrowe przekąski, których nie brakuje teraz na rynku. Batoniki, zdrowe ciasteczka, a nawet chipsy z ciecierzycy – to wszystko dla tych osób, którym naprawdę ciężko przychodzi rezygnacja z takich przekąsek. Jest tego naprawdę dużo i wszystko dostępne jest praktycznie na wyciągnięcie ręki, więc warto nawet mieć w domu taką szafkę, gdzie takie zdrowe przekąski będzie można chować. Lepsze takie coś, niż chipsy, które są kaloryczne, a do tego zaliczane są do szkodliwego jedzenia. Z takich produktów musimy zrezygnować dla własnego dobra.

Produkty Curaprox – dlaczego warto je wybierać?

0
Curaprox

Marka Curaprox nie jest jeszcze bardzo znana na polskim rynku, jednak każdy, kto przywiązuje dużą wagę do higieny jamy ustnej, powinien zaznajomić się z jej produktami. W ofercie znajdziemy między innymi szczoteczki, pasty czy szczoteczki międzyzębowe. Wszystkie produkty charakteryzuje najwyższa, bo szwajcarska jakość wykonania. Sprawdzamy, dlaczego warto stosować środki do higieny jamy ustnej Curaprox.

Dobra pasta i szczoteczka

Każdy, kto dba o zęby, doskonale wie, że wybór pasty do zębów oraz szczoteczki nie może być przypadkowy. Choć w sklepach znajdziemy te produkty w bardzo niskich cenach, ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Warto pamiętać, że zęby ma się jedne na całe, dorosłe życie. Od ich stanu zdrowia zależy także i nasze samopoczucie, a także zdolność to przeżywania emocji, gryzienia czy możliwość podniesienia sobie samooceny. Marka Curaprox doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego proponuje wiele ciekawych produktów, które pozwolą na długo cieszyć się wspaniałym uśmiechem. Do higieny jamy ustnej Curaprox podchodzi kompleksowo, dlatego w ofercie znajdziemy między innymi szczoteczki tradycyjne, szczoteczki soniczne, pasty do zębów czy też szczoteczki międzyzębowe. Wszystko po to, aby ułatwić nam dbanie o własne zęby na co dzień.

Także dla niemowląt

Warto pamiętać, że od tego, w jaki sposób dbamy o zęby mleczne, zależy stan zdrowia zębów stałych. Mowa tu bowiem nie tylko o zębach samych w sobie, ale również i o dziąsłach, na powierzchni których także gromadzą się liczne bakterie. Dlatego tak ważne jest przyzwyczajanie dziecka już od najmłodszych lat do tego, aby prawidłowo dbało o zęby. Tak naprawdę możemy pomóc dziecku nawet wtedy, gdy nie ma jeszcze ząbków. Marka Curaprox proponuje młodym rodzicom smoczki oraz gryzaki, które swoim kształtem są dostosowane do małych buzi, nie powodując problemów ze zgryzem w przyszłości. Na smoczki Curaprox mogą zdecydować się nawet ich przeciwnicy, którzy twierdzą, że są one winowajcami w kontekście różnorakich wad zgryzu. Dodatkowo rodzice mają możliwość zakupu najwyższej jakości szczoteczek do zębów dla niemowląt, które należy stosować już od momentu, gdy zauważymy pierwszy przebijający się ząbek. Mogą one również posłużyć do znieczulania bólu podczas ząbkowania poprzez delikatne masowanie nimi dziąseł. Firma Curaprox przygotowała także dla maluchów kółko do ząbkowania, które nie tylko niweluje ból, ale również pomaga rozwijać zmysły maluszka i zachęca go do zabawy. Produkty marki Curaprox są więc doskonałym wyborem dla całej rodziny.

Najpopularniejsze sposoby na piękny wygląd

0
Najpopularniejsze sposoby na piękny wygląd

Piękne ciało to przede wszystkim zdrowe ciało. Kiedy mamy te 20 lat zachowanie promiennej cery i gęstych włosów nie jest problemem. Zwykle wszystko zmienia się z wiekiem. Nasze ciała zwalniają, przestają wyglądać już tak zdrowo, skóra zaczyna szarzeć, a włosy wypadają. Wpływ na to ma także aktualne pora roku, oraz to w jaki sposób podchodzimy do pielęgnacji. Jedno jest pewne – zdrowa skóra i włosy wymagają odpowiednich rytuałów dbania o siebie, właściwej diety i suplementów na włosy i paznokcie, a także skórę.

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta powinna dostarczać wszystkich potrzebnych składników. Mikroelementy i witaminy na włosy, cerę i paznokcie znajdują się w warzywach i owocach. Do zapewnienia odpowiedniej ilości w organizmie niezbędna jest odpowiednio zbilansowany jadłospis. W innej sytuacji należy wspomagać się, zażywając suplementy na włosy i paznokcie. W diecie nie powinno także zabraknąć odpowiedniej ilości płynów. Ciało składa się w 70 procentach z wody, dlatego też, żeby organizm odpowiednio funkcjonował niezbędne jest picie przynajmniej 2 litrów wody w cyklu 24-godzinnym. Sprawi to, że całe ciało będzie niesamowicie nawilżone od wewnątrz, a mikro- oraz makroelementy będą się łatwiej wchłaniały  i w pełni wykorzystywały swój potencjał w naszym ciele.

suplementy na włosy i paznokcie

Suplementy na włosy i paznokcie

Suplementy na włosy i paznokcie pomagają uzupełnić potrzebne substancje w okresach deficytu. Dobre tabletki na włosy dostarczają niezbędnych substancji. Dobry preparat na wypadanie włosów powinny zawierać takie substancje jak biotyna, wyciąg ze skrzypu, witaminy, wapń, drożdże. Wiele osób poleca na przykład tabletki na włosy kerabione, które mają dużą dawkę zróżnicowanych witamin i aminokwasów.

Ważne jest to, żeby przed każdą decyzją o suplementacji pójść do lekarza i zrobić badania kontrolne, które mogą wskazać inne przyczyny problemów z włosami i paznokciami. Często się okazuje, że przyczyna takich problemów jest gdzieś głębiej. Dlatego dobrze jest pozbyć się na początku choroby lub wykluczyć infekcję, żeby w pełni móc korzystać z dobrodziejstwa suplementów.

Ruch to zdrowie

Dobre witaminy na włosy, skórę i paznokcie to  nie wszystko. Odzwierciedlenie zdrowego i zadbanego ciała można stwierdzić po stanie całokształtu naszej kondycji. Dlatego tak ważny jest regularny ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Nie bez przyczyny ważne jest te 10000 kroków dziennie. Spacery pozwalają zachować kondycję, a także spokój umysłu. Podobne jest z ćwiczeniami i innymi sportami, które pozwalają oczyścić głowę i dają ogromną dawkę endorfin. Poza tym wysiłek fizyczny pozwala także łatwiej przyjąć się substancjom, których dostarczają tabletki. Brak czasu nie może być wymówką, nawet w zimie. Czasem wystarczy ten słynny spacer do domu z poprzedniego przystanku autobusowego dla dostarczenia ruchu do ciała.

Dbanie o siebie

Troska o swoje ciało od wewnątrz i od zewnątrz to także dbanie o swój pomysł. Czysta głowa to spokój, który gołym okiem widać w sylwetce i w kondycji ciała. Dlatego tak ważny jest czas dla siebie. Raz na jakiś czas należy poświęcić czas na dbanie o swoje ciało z zewnątrz, na odpowiednie kosmetyczne zabiegi – maskę na włosy i twarz, peeling ciała, olejowanie włosów i skóry. Dodatkowo masaż relaksacyjny. Świetne efekty daje też medytacja i praktyka wdzięczności. Spokojny dzień bez Internetu i mediów społecznościowych też powinien zrobić dobrze na głowę. Wyjazd za miasto i kontakt z naturą pozwolą uspokoić  nerwy i dotlenić cały organizm.

Wielorazowe maseczki ochronne

0
Wielorazowe maseczki ochronne

Żyjemy w czasach, w których wirus wpływa na nasze życie. Mamy obowiązek noszenia maseczek ochronnych, ale nie każdemu to odpowiada. Nie każdego też stać na to, żeby kupować tak dużo maseczek. W końcu założenie jest takie, że maseczki są do wyrzucenia po każdym ściągnięciu. Sprawia to, iż musielibyśmy naprawdę dużo maseczek dziennie kupić, aby postępować zgodnie z obowiązującymi zaleceniami.

Regeneracja włosów w trzech krokach – te kosmetyki mogą się przydać

0
Regeneracja włosów

Niezdrowa dieta, częste suszenie i prostowanie, nieodpowiednia pielęgnacja lub nawet zwykłe wakacje nad morzem – przyczyn pogorszenia się kondycji włosów może być naprawdę wiele. Zamiast jednak pogrążać się w rozpaczy, lepiej z miejsca rozpocząć kurację regenerującą. Sprawdź, jakie kosmetyki mogą pomóc w przywróceniu włosom zdrowego wyglądu i blasku.

Odpowiedni szampon to podstawa

Bardzo często głównym powodem pogorszenia się stanu włosów jest źle dobrany szampon, który nie dostarcza odpowiednich składników odżywczych lub nadmiernie obciąża kosmyki. W sklepie Jean Louis David można znaleźć szampony dostosowane do potrzeb właściwie każdego rodzaju włosów. Wystarczy jedynie spojrzeć na ofertę i wybrać kosmetyk dla osób z włosami farbowanymi na jasny blond, cienki kosmykami czy też problemem przetłuszczania się skóry głowy.

W przypadku zniszczonych włosów, które wymagają intensywnej regeneracji, warto sięgnąć po szampony do zadań specjalnych. Takie specyfiki posiadają w składzie szereg witamin, minerałów oraz innych substancji, które mają właściwości odżywiające, nawilżające i odbudowujące. Codzienna pielęgnacja ma naprawdę ogromny wpływ na kondycję włosów, dlatego poprawę można zauważyć po naprawdę krótkim czasie od zmiany kosmetyku.

Bez odżywki ani rusz

Jednym z najczęściej spotykanych błędów jest unikanie odżywki, która często jest uważana za produkt zbędny lub nadmiernie obciążający włosy. Takie przekonanie często jest skutkiem nieprawidłowego stosowania np. obciążania pasm nadmiarem kosmetyku, wcierania go w skórę głowy, zbyt szybkiego spłukiwania lub niedokładnej aplikacji. Wiele pań sięga również po przypadkowy specyfik, zamiast wybrać produkt przeznaczony do określonego rodzaju włosów.

W regeneracji zniszczonych włosów na pewno pomogą odżywki Jean Louis David, które są cenione nawet przez fryzjerów. W bogatej ofercie marki można znaleźć zarówno specyfiki do farbowanych włosów w niemalże każdym odcieniu, jak i odżywki rewitalizujące z innowacyjnymi składnikami. Warto pamiętać, że satysfakcjonujące rezultaty może zapewnić jedynie regularne stosowanie kosmetyku zgodnie z zaleceniami producenta.

Kuracja, serum i maska dla pełnej regeneracji

Od czasu do czasu warto również sięgnąć po produkty o intensywniejszym działaniu, które mogą przydać się zwłaszcza podczas przygotowań do randki, wesela lub innej ważnej okazji. Zabiegi z wykorzystaniem serum, maski lub kuracji mogą być ponadto elementem weekendowego SPA w zaciszu własnego domu. Częstotliwość stosowania tego rodzaju kosmetyków zależy od własnych preferencji, a także rodzaju kosmetyku i włosów.

Dla przykładu jedna z kuracji regenerująco-pielęgnujących Jean Louis David jest przeznaczona dla włosów obciążonych stałym farbowaniem i należy po nią sięgać raz w tygodniu. Z kolei serum tej samej marki dla niezdyscyplinowanych włosów jest przeznaczone do stosowania przed lub po modelowaniu. Maskę Go Repair bez parabenów, siarczanów i silikonów należy natomiast nakładać po myciu.

ZOBACZ TEŻ