Rodzaje soczewek kontaktowych – wady wzroku a soczewki

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych modeli i rodzajów soczewek kontaktowych. W tym artykule skupimy się na rodzajach soczewek ze względu na posiadaną wadę wzroku. Jakie soczewki kontaktowe są odpowiednie dla posiadanej przez nas wady, tak aby korygowały a nie pogarszały wzrok? O tym poniżej.

Jak chronić skórę wokół oczu?

Bez względu na wiek oraz prowadzony styl życia, o skórę wokół oczu musimy dbać wyjątkowo. Dlaczego? Bo jest ona bardzo delikatna i podatna na zbyt szybkie starzenie się. By uniknąć problemów ze zbyt wcześnie atakującymi nas zmarszczkami oraz pozbyć się niechcianych worków i cieni pod oczami, musimy zdać sobie sprawę z tego, jak ważna staje się tu systematyczna pielęgnacja. Im lepiej dobierzemy kosmetyki, im lepiej zadbamy o skórę pod oczami, tym dłużej będziemy mogły się cieszyć młodym i zdrowym wyglądem. Co możemy zrobić, by skóra pod oczami nie stała się dla nas przyczyną poważnych problemów?

Skóra pod oczami narażona jest na ciągłe pocieranie oraz na szereg czynników zewnętrznych. Wielkim zagrożeniem może się dla niej okazać zbyt mocny makijaż oraz jego niedokładne usunięcie. Pamiętajmy zatem, że demakijaż to podstawa skutecznej pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu i czynność, o której miłośniczki pięknego wyglądu nie mogą zapominać. Im lepszy płyn do demakijażu wybierzemy, tym lepiej dla nas. Resztki tuszu i cieni do powiek to poważne obciążenie dla naszej skóry. Pozostawione na noc, mogą utrudnić jej proces regeneracji, a tym samym przyczynić się do jej osłabienia.

Pamiętajmy też, że wybierając kosmetyki do makijażu, powinnyśmy stawiać na sprawdzone produkty wysokiej jakości. Co jeszcze jest ważne? W ochronie skóry wokół oczu ważne są kremy pod oczy – lekkie kosmetyki, które chronią i pielęgnują skórę. To dzięki nim można dostarczyć skórze wielu cennych dla jej zdrowia i urody składników odżywczych, a tym samym skutecznie wspomóc proces jej regeneracji. Pamiętajmy, że im starsze jesteśmy, tym ważniejszą rolę w codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu odgrywają takie właśnie kremy.

Skóra pod oczami może wiele zyskać w chwili, gdy będziemy ją delikatnie i systematycznie masować. Ważna jest też nasza codzienna dieta, a raczej ilość płynów, jakie wypijamy w ciągu dnia. Pamiętajmy, że aby nasza skóra mogła zachwycać zdrowym i pięknym wyglądem, powinnyśmy wypijać około 1, 5 litra wody dziennie. Wyjdzie nam to na zdrowie, a jednocześnie pomoże nam w walce o zdrowszy i piękniejszy wygląd.

Jak dobrać kształt brwi do kształtu twarzy?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. W tym celu wykonuje sobie przed wyjściem do pracy, szkoły lub na spotkanie makijaż. Ważnym elementem, często pomijanym w makijażu są brwi. Powinny one mieć odpowiedni kształt. Tylko wtedy wykonany przez nas makijaż będzie perfekcyjny. Co oznacza odpowiedni kształt brwi? Dostosowany do kształtu naszej twarzy i najbardziej zbliżony do naturalnego kształtu brwi. Duże znaczenie na wygląd naszej twarzy ma grubość, kolor i długość brwi. Poprawnie wyregulowane sprawią, że nasze oczy będą wyglądały na większe. Dysproporcje naszej twarzy przestaną być widoczne, np. zbyt szeroki rozstaw oczu. Zbyt cienkie brwi wyostrzają rysy twarzy. Jeśli ktoś ma dość mocno wyrysowane naturalne rysy twarzy to dodatkowo cienki brwi dodadzą ostrego, ciężkiego wyglądu twarzy. Natomiast zbyt grube brwi przytłaczają twarz i oczy.

Jeśli ktoś ma proporcjonalną twarz, owalną to w zasadzie każdy kształt brwi będzie mu pasował do twarzy. Najlepiej wówczas podkreślić naturalny jej kształt. Twarz owalna uważana jest w makijażu za ideał twarzy. Dlatego tak tworzymy makijaż na twarzy, by różne kształty twarzy jak najbardziej zbliżone były do owalu.

Przy twarzy okrągłej trzeba tą twarz wysmuklić. Dlatego brwi kształtujemy na ostre jaskółki. Wierzchołek brwi jest dosyć ostry. Trzeba unikać przy takim kształcie twarzy bardzo zaokrąglonych łuków brwiowych.

Przy twarzy kwadratowej dążymy do złagodzenia ostrych, geometrycznych rysów twarzy. Brwi muszą być łagodne, zaokrąglone. Dobrze wyglądają przy takiej twarzy wyraźnie podkreślone brwi kolorem. Unikajmy ostrych wierzchołków brwi.

Twarz trójkątna charakteryzuje się dysproporcją pomiędzy dużym, szerokim czołek a wąską brodą. Dlatego najładniej na takiej twarzy wyglądają dość grube brwi, w kształcie jaskółki. Unikajmy prostych brwi, ponieważ jeszcze bardziej zaznaczy to szeroką, górną część twarzy. A tego przecież nie chcemy…

Podłużna twarz lub jak kto woli prostokątna wymaga skrócenia optycznie jej w długości. Najlepiej uciąć ją prostymi brwiami. Wierzchołek brwi powinien być prawie niewidoczny.

Twarz trapezowa wymaga zniwelowania dysproporcji pomiędzy szeroką brodą a wąskim czołem. Najlepiej sprawdzą tutaj się dość mocno zaznaczone brwi w kształcie jaskółek z małą innowacją. Końcówki brwi powinny być bardziej proste niż idące w dół. Poszerzy to optycznie czoło.

www.serce.info.pl

Nikt nie urodził się idealny. Gdyby tak było to świat byłby nudny, nieciekawy. Jednak na świecie znajduje się dużo artystycznych dusz, które potrafią na ludzkich twarzach wymalować cuda. Dzięki czemu człowiek staje się piękniejszy. Oczywiście dzieje się to tylko na krótką chwilę, do wieczora, ewentualnie do rana. Ale makijaż można powtarzać codziennie i codziennie dążyć do ideału w swoim wyglądzie.

Nosić czy nie nosić, czyli jak to jest z tą obrączką

Zawarcie związku małżeńskiego to ważny moment w życiu człowieka. Jeżeli ma się sporo szczęścia i jeszcze więcej wytrwałości, to być może planowane właśnie wesele będzie jedynym takim wydarzeniem w całym życiu. W czasie uroczystości w kościele bądź w urzędzie stanu cywilnego młoda para wkłada sobie wzajemnie na palce obrączki. Są one symbolem zawartego właśnie małżeństwa, ale także miłości i wierności. Wiele osób nie wyobraża sobie, by po ślubie nie nosić swojej obrączki. Spora część małżonków nie ma jednak oporów przed ich zdjęciem. Zdania na temat noszenia takiej biżuterii są podzielone. Każdy powinien jednak podjąć decyzję samodzielnie, a najlepiej uzgodnić ją ze swoim małżonkiem.

Za noszeniem obrączki przemawia przede wszystkim symbolika. Takie pierścionki stanowią bowiem namacalny i widoczny dla każdego dowód miłości, a przynajmniej zaangażowania dwojga ludzi. Dlatego właśnie ich noszenie przez wiele osób widziane jest jako obowiązek małżonków. Jeżeli tego nie robią to zapewne nie kochają lub co jeszcze gorsze chcą zdradzić. Niektórzy wręcz zmuszają do noszenia obrączek swoich partnerów. Uważają bowiem, że w ten sposób zmuszą ich do zachowania wierności. Pokażą też wszystkim innym, że ta osoba należy do nich.

Zdaniem wielu naukowców, socjologów oraz psychologów, w postrzeganiu obrączki jako bariery chroniącej przed zdradą czy rozpadem małżeństwa nie ma wiele sensu. Wręcz przeciwnie. Doświadczenie wielu obserwacji społecznych podpowiada, że zmuszanie ludzi do takich często pustych gestów może nawet rozbijać małżeństwo. Praktyka pokazuje bowiem, że wśród ludzi noszących obrączki nie brakuje osób uwikłanych w romanse. Kawałek metalu nie ochroni bowiem przed przysłowiowym skokiem w bok. Na to sposobem jest prawdziwa miłość, a także wynikające z niej oddanie oraz zaufanie. Można nie nosić w ogóle obrączek i być zgraną, kochającą się parą. Można mieć je na palcach nieustannie i prawie ze sobą nie rozmawiać. Można też nosić obrączki, ponieważ to symbol czegoś dobrego. Dowód, że znalazło się partnera na dobre i złe.

moda.info.pl

Podsumowując, jeżeli obrączki przypominają o tym, co dobre, warto je nosić. Nie sprawdzą się jednak jako amulet, chroniący przed zdradą czy innymi krzywdami wyrządzonymi przez małżonka.

W trosce o delikatną skórę niemowlaka!

Skóra niemowląt już od pierwszych godzin ich życia wymaga specjalnego traktowania. Jest to bowiem niezwykle delikatna naturalna bariera ochronna, która zapobiega przedostawaniu się w głąb organizmu wielu szkodliwych czynników. Zapewnia ona także zachowanie optymalnej ilości wody. Tuż po narodzinach nie jest ona jednak w pełni dojrzała, dlatego należy wspomagać jej funkcjonowanie i pomóc pełnić powierzone jej zadanie.

Jak dobrać odpowiedni kolor cienia do powiek do koloru tęczówki?

W każdej dziedzinie rozwój nauki idzie w bardzo szybkim tempie do przodu. Tak samo jest z nauką makijażu. Ilu makijażystów tyle szkół makijażu. Trzeba eksperymenotwać, ćwiczyć, bo jeśli makijaż wygląda po prostu dobrze to metoda jest dobra. Nie ma złotego środka. Skupmy się na kolorystyce. Jeśli chodzi o makijaż to bardzo ważne są oczy. Można powiedzieć śmiało nawet, że są najważniejsze. Są odzwierciedleniem naszej duszy, nigdy nie kłamią. Tak się mówi…

Makeup no makeup czyli jak stworzyć naturalny wizerunek

Naturalny, nieprzesadzony makijaż sprawdza się dla każdej kobiety o różnej karnacji oraz urodzie. Delikatne podkreślenie kobiecych atutów pozwala na subtelny wygląd twarzy, przy jednoczesnym nie nadużywaniu wielu warstw podkładu czy też cieni do oczu. Użycie odpowiedniej ilości kosmetyków do stworzenia pozornego braku makijażu na naszej twarzy to nie lada wyzwanie. Makeup no makeup stawia poprzeczkę, gdzie czasem tylko profesjonaliści potrafią ją przeskoczyć. Efekt ma być jeden- wrażenie, że twarz prezentuje się w naturalnym, codziennym pięknie. Jak wykonać makijaż, który będzie podkreślał nasze naturalne piękno? Czy wygląd świeżej oraz promiennej twarzy można uzyskać, dzięki zastosowaniu kilku prostych trików? Koniecznie sprawdźcie i przekonajcie się sami!

Cera

Osoby, które pragną posiadać nieskazitelnie wygładzoną oraz w jednolitym kolorze cerę powinny zdecydowanie zrezygnować z ciężkich, obciążających podkładów. Fluidy zwłaszcza te mocno kryjące bardzo mocno rzucają się w oczy, a źle nałożone na twarz mogą jedynie zepsuć cały makijaż. Aby uzyskać naturalny blask oraz koloryt skóry twarzy polecamy podkłady lekkie, czy też kremy BB, które w sam raz sprawdzą się dla osób o jasnej delikatnej karnacji. Wszystkie produkty o delikatnej oraz średnio kryjącej konsystencji znaleźć można na stronie https://kbarth.pl, gdzie znajdują się profesjonalne produkty oraz kosmetyki do wykonania makijażu.

Rzęsy

Zwolenniczki mocnych, wyrazistych kresek powinny zdecydowanie z nich zrezygnować. Aby podkreślić oczy, które są bardzo małe oraz głęboko osadzone w oczodołach polecamy wykonać bardzo cienką, górna linię elinerem. Natomiast dla uzyskania otwartego, kociego spojrzenia polecamy wypróbować tusz do rzęs w brązowym oraz grafitowym odcieniu. Tusz do rzęs Glomourous ze sklepu kbarth.pl to idealny produkt, który pozwoli nadać wydłużenie oraz naturalne zagęszczenie rzęs.

Oczy

Delikatny makijaż w sam raz nadaje się na na lato. Aby oprawa naszych oczu wyglądała naturalnie, a wręcz prawie bez makeupu, polecamy wykorzystać ciepłe barwy cieni w kolorze brzoskwiniowym, brązie oraz beżu. Delikatne nałożenie ich na dolną oraz górną powiekę spowoduje podkreślenie oczu oraz ciepły oraz przyjemny ich blask. Z tak wykonanym makeupem śmiało możesz wybrać się na plażę oraz spacer w letnie, upalne dni.

Policzki

Osoby, które posiadają cerę wrażliwą oraz naczynkową zazwyczaj posiadają delikatnie zabarwione policzki. Taki dodatek często dodaje uroku oraz subtelnego, młodego wyglądu. Dla pań, które nie mogą pochwalić się naturalnym rumieniem na swoich policzkach polecamy zastosować delikatny róż. Kosmetyk naniesiony w niewielkich ilościach oraz subtelnie rozmyty na kościach policzkowych będzie bardzo naturalnie prezentować się na twarzy. Dodatkowo pozwoli wyszczuplić twarz oraz dodać jej młodzieńczego wyglądu. Dla pań, które cenią sobie odrobinę połysku, polecamy wypróbować rozświetlacz w kolorze złota. Produkt do rozświetlania nakłada się tuż nad różem, aby naturalnie podkreślić oraz zaznaczyć naturalną linię kości policzkowych.

Kinesiotaping – na czym polega, wskazania i czy działa

Kinesiotaping (nie kinezyterapia) to działania, w których ciało okleja się specjalnymi plastrami. Może być to rehabilitacja, która łagodzi ból lub czynności zapobiegające różnym kontuzjom. Dlatego też kinesiotaping jest popularna nie tylko wśród chorych, ale i sportowców. Poza tym mogą one pomóc złagodzić ból kręgosłupa, poprawić krążenie czy też zapobiec skurczom łydek.

Seks bez zabezpieczenia? Zaufaj nagłej antykoncepcji

Wiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo ryzykowny jest seks bez zabezpieczenia, ale i tak się na niego decydują. Czasami może nie być żadnych negatywnych skutków, a innym razem może to być niechciana ciąża albo choroba przenoszona drogą płciową. Dlatego też nagła antykoncepcja będzie wtedy bardzo pomocna!

Ujędrnianie i uelastycznianie skóry za pomocą dermokosmetyków

Dermokosmetyki wykazują o wiele większą skuteczność od zwykłych produktów, gdyż zawierają w sobie większe stężenie substancji aktywnych. Zostały przygotowane przez specjalistów i ich działanie zostało udowodnione badaniami. Warto także nadmienić, że dermokosmetyki nie zawierają konserwantów, dzięki czemu mogą być stosowane także przez alergików oraz osoby z atopowym zapaleniem skóry.